Trwa ładowanie...
dlkje82

FedEx: Roszczenia Amur są bezpodstawne, oczekujemy, że sąd je oddali

Warszawa, 20.02.2015 (ISBnews) - FedEx uważa roszczenia spółki Amur z tytułu rekompensaty za m.in. bezumowne korzystanie z systemu informatycznego za bezpodstawne i oczekuje ich oddalenia przez sąd, poinformowało agencję ISBnews biuro prasowe firmy.

Share
dlkje82

"Roszczenia w stosunku do firmy FedEx uważamy za bezpodstawne. Wierzymy, że zostaną one oddalone przez sąd" - czytamy w oświadczeniu przesłanym ISBnews.

Prezes Amur Krzysztof Kędzierski poinformował dziś, że spółka domaga się od FedEx Corp. "wielu milionów dolarów" rekompensaty za m.in. bezumowne korzystanie z systemu informatycznego, który FedEx wykorzystał po przejęciu polskiej firmy kurierskiej OPEK.

Pozew w tej sprawie trafił w lutym do sądu w USA. Amur reprezentuje zespół amerykańskich prawników, prowadzony przez kancelarię Kilpatrick Townsend & Stockton. Amur domaga się od FedEx przed sądem w USA odszkodowania w wysokości "wielu milionów dolarów" z tytułu bezpodstawnego wzbogacenia, naruszenia praw autorskich i złamania zapisów umowy oraz bezprawnej ingerencji FedEx w relacje biznesowe pomiędzy Amur a OPEK.

Amur jest spółką z wyłącznie polskim kapitałem, która tworzy rozwiązania IT, wspomagające systemy dystrybucji, transportu i logistyki w dużych korporacjach, m.in. w branży TSL oraz chemicznej.

(ISBnews)

dlkje82

Podziel się opinią

Share
dlkje82
dlkje82