Trwa ładowanie...
d3hisx4

Feerum planuje przeprowadzić ofertę publiczną w IV i zadebiutować na GPW w V

03.04. Warszawa (PAP) - Spółka Feerum, której prospekt emisyjny został w środę zatwierdzony przez KNF, chce przeprowadzić ofertę publiczną w kwietniu, natomiast debiut na głównym...

Share
d3hisx4

03.04. Warszawa (PAP) - Spółka Feerum, której prospekt emisyjny został w środę zatwierdzony przez KNF, chce przeprowadzić ofertę publiczną w kwietniu, natomiast debiut na głównym parkiecie GPW planuje w maju tego roku - podało Feerum w komunikacie prasowym.

KNF poinformowała w środę, że zatwierdziła prospekt emisyjny Feerum w związku z ofertą publiczną akcji serii C, D i E oraz zamiarem ubiegania się o dopuszczenie do obrotu na rynku regulowanym akcji serii A, B, C, D, E oraz praw do akcji serii E.

Spółka planuje opublikować prospekt w czwartek, 4 kwietnia.

d3hisx4

Oferującym jest KBC Securities NV.

Pod koniec lutego prezes Feerum, Daniel Janusz, informował PAP, że spółka rozważa wejście na rynek główny GPW w I połowie 2013 r. Podał, że w ramach oferty spółka chce zaproponować akcje nowej emisji, a pozyskane środki przeznaczyłaby m.in. na inwestycje w nowe produkty i rozwój mocy wytwórczych.

Feerum jest producentem kompleksowych elewatorów zbożowych, służących do suszenia i magazynowania produktów roślinnych, takich jak m.in. zboża, rośliny strączkowe i oleiste, kukurydza i inne. Głównymi produktami Feerum są suszarnie i silosy wraz z oprzyrządowaniem. Spółka oferuje także montaż i usługi posprzedażowe.

Głównymi klientami Feerum są gospodarstwa rolne o powierzchni powyżej 100 ha, firmy skupujące zboże oraz zakłady przemysłowe m.in.: zakłady tłuszczowe, młyny, zakłady produkujące pasze oraz sektor biopaliw. Feerum zatrudnia obecnie ponad 180 osób.

W 2012 r. spółka zanotowała 8,1 mln zł zysku netto wobec 3,1 mln zł w 2011 r. Zysk operacyjny wzrósł w tym czasie do 9,2 mln zł z 4,1 mln zł, a przychody powiększyły się rdr do 55,6 mln zł z 51,2 mln zł. (PAP)

jow/ osz/

d3hisx4

Podziel się opinią

Share
d3hisx4
d3hisx4