Trwa ładowanie...
d2k00km

FEG chce współpracować z E-Invest na rynku czeskim, sprzeda 10 proc. udziałów w Fortuna Loterie

28.06. Warszawa (PAP) - Fortuna Entertainment Group (FEG) zawarła porozumienie ze spółką E-Invest w sprawie współpracy na czeskim rynku loterii. Firmy podpisały umowę przedwstępną...

d2k00km
d2k00km

28.06. Warszawa (PAP) - Fortuna Entertainment Group (FEG) zawarła porozumienie ze spółką E-Invest w sprawie współpracy na czeskim rynku loterii. Firmy podpisały umowę przedwstępną kupna przez E-Invest 10 proc. udziałów w Fortuna Loterie, czeskiej spółce zależnej FEG, operującej w segmencie gier liczbowych i zdrapek - podała Fortuna w komunikacie.

Transfer akcji powinien nastąpić w ciągu 12 miesięcy.

Jak napisano w komunikacie, bezpośrednia inwestycja firmy E-Invest w spółkę Fortuna Loterie pozwoli przyspieszyć rozwój sieci dystrybucyjnej oraz wzmocni spółkę o know-how w segmencie detalicznym.

"Dzięki osiągniętemu porozumieniu, Fortuna Loterie zyskała mocnego strategicznego partnera i udziałowca, który wnosi istotny wkład w umacnianie pozycji spółki w segmencie loterii. Z drugiej strony, E-Invest będzie miał możliwość uczestniczenia w dalszym rozwoju segmentu loterii, którego celem jest osiągnięcie około 15-20 proc. udziałów w rynku loterii w Czechach do 2014 roku" - powiedział, cytowany w komunikacie, Radim Haluza, dyrektor generalny FEG.

d2k00km

Obecny udział Fortuna Loterie w rynku loterii w Czechach kształtuje się na poziomie 10 proc. Spółka jest operatorem gier liczbowych Loto, Superloto oraz Zlatých 11 (Złota 11). Loterie Fortuny zostały wprowadzone na czeski rynek w połowie 2011 roku. Spółka posiada również w swojej ofercie portfolio zdrapek oraz prowadzi inne usługi, takie jak doładowania telefonów komórkowych. Fortuna Loterie prowadzi działalność przez sieć ponad 2 tys. punktów sprzedaży. (PAP)

jow/ ana/

d2k00km
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2k00km