Trwa ładowanie...
d1g1xr6

Ferro liczy na utrzymanie w II półroczu marż z I półrocza

Warszawa, 20.09.2016 (ISBnews) - Ferro liczy na utrzymanie w II półroczu poziomu marż uzyskanych w I półroczu, poinformowała prezes Aneta Raczek.

Share
d1g1xr6

"Chcielibyśmy utrzymać marże z I półrocza. Jeśli nic nie wydarzy się złego z dolarem, tzn. jego kurs nie wzrośnie, to powinniśmy je utrzymać" - powiedziała Raczek podczas spotkania prasowego.

W I poł. 2016 r. marża brutto w segmencie baterii i akcesoriów wynosiła 31,7%, a w segmencie armatury instalacyjnej 25,3%.

Ferro realizuje około 60% produkcji w Chinach, a około 90% kosztów dostaw denominowane jest w USD. Formuły cenowe oparte są o notowania miedzi i cynku.

d1g1xr6

Pod względem wolumenu sprzedaży lipiec tego roku był poniżej oczekiwań spółki, jednak może to wynikać ze zmian trendów na kluczowym dla spółki rynku remontowym.

"Okres boomu remontowego przesuwa się, część wykonywana jest na początku roku, część na jesieni. Lipiec był poniżej oczekiwań, natomiast w sierpniu był powrót do normy" - powiedziała prezes.

Ferro to jeden z największych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej producentów i dystrybutorów techniki sanitarnej, instalacyjnej i grzewczej. Spółka jest również przedstawicielem na rynku polskim znanych włoskich firm - producenta armatury przepływowej, spółki Caleffi oraz La Torre. Ferro jest notowane na rynku głównym warszawskiej giełdy od kwietnia 2010 r.

(ISBnews)

d1g1xr6

Podziel się opinią

Share
d1g1xr6
d1g1xr6