Trwa ładowanie...
d45sdtf
d45sdtf

Ferrum liczy na zacieśnianie relacji z ArcelorMittal jako akcjonariuszem

Warszawa, 24.12.2015 (ISBnews) - Wejście ArcelorMittal do akcjonariatu Ferrum jest dla spółki wydarzeniem pozytywnym ze względu na charakter działalności nowego akcjonariusza, poinformował ISBnews prezes Konrad Miterski. Zakłada, że relacje z akcjonariuszem będą jeszcze bardziej zacieśniane na poziomie operacyjnym.
Share
d45sdtf

"Jest to z punktu widzenia spółki informacja pozytywna, ponieważ w akcjonariacie się znalazł bardzo duży gracz, jeżeli chodzi o rynek stalowy. Istotna część wsadu była przez Ferrum kupowana w ArcelorMittal i zakładamy, że te relacje teraz będą jeszcze bardziej zaciśnięte" - powiedział Miterski w rozmowie z ISBnews.

Dodał, że Ferrum nie ma obecnie informacji od ArcelorMittal na temat ewentualnych planów zwiększenia nabytego udziału.

Wczoraj Ferrum otrzymało od spółek z grupy ArcelorMittal zawiadomienia o nabyciu łącznie 21,59% akcji spółki obciążonych zastawem rejestrowym w celu zaspokojenia wierzytelności. Flat Carbon Europe posiada 8,87% akcji Ferrum, natomiast ArcelorMittal Poland - 12,72%.

d45sdtf

Grupa kapitałowa Ferrum realizuje działalność w trzech podstawowych segmentach: produkcji rur, konstrukcji spawanych oraz działalności marketingowej i promocyjnej grupa składa się z jednostki dominującej oraz dwóch jednostek zależnych, tj. Zakładu Konstrukcji Spawanych Ferrum S.A. oraz Ferrum Marketing Sp. z o.o. Ferrum S.A. (do 2005 r. Huta Ferrum) jest notowane na warszawskiej giełdzie od 1997 r.

Kamila Wajszczuk

(ISBnews)

d45sdtf

Podziel się opinią

Share
d45sdtf
d45sdtf