Trwa ładowanie...

Festiwal serów w Lidzbarku Warmińskim

Serów twardych, miękkich, krótko- i długo dojrzewających, a także twarogów z mleka koziego, krowiego i owczego można spróbować podczas festiwalu serów tradycyjnych i farmerskich w Lidzbarku Warmińskim (warmińsko-mazurskie).

Share
Festiwal serów w Lidzbarku Warmińskim
Źródło: MRiRW
d3plgji

Impreza, która potrwa do niedzieli, ma przypomnieć tradycje serowarskie i promować powrót do naturalnych smaków.

Jak poinformowała PAP Katarzyna Grabińska z Hotelu Krasicki w Lidzbarku Warmińskim, organizatora imprezy, piątek był dniem zamkniętym dla publiczności. Producenci i fascynaci sera spotkali się na sympozjum serowarskim "Czas na ser".

W sobotę i niedzielę natomiast na Przedzamczu lidzbarskim odbywa się impreza otwarta dla publiczności popularyzująca sery. Podczas niej można spróbować różnego rodzaju serów, w tym farmerskich ze Szwajcarii i Francji, a także zupy serowej i piwa niepasteryzowanego oraz różnych gatunków win.

Będzie także lekcja robienia jogurtu naturalnego, probiotycznego oraz kefiru w domowych warunkach oraz pokaz sposobów wykorzystania serów przy sporządzaniu różnych potraw. Można także się dowiedzieć, w jaki sposób powstają sery i twarogi. Dla najmłodszych przygotowano miasteczko zabaw i gier oraz zagrodę ze zwierzętami, które dają mleko.

d3plgji

Podziel się opinią

Share
d3plgji
d3plgji