Trwa ładowanie...

Finał akcji "Szlachetna Paczka". 19 tys. rodzin otrzymało pomoc

Średnia wartość każdej przygotowanej paczki dla rodziny przekraczała 2,5 tysiąca złotych. A na jedną paczkę złożyło się około 35 osób.

Finał akcji "Szlachetna Paczka". 19 tys. rodzin otrzymało pomocFot: Shutterstock/Aleksei Potov
d10pp5n

W akcji Szlachetna Paczka do obdarowanych rodzin trafiły w tym roku dary o łącznej wartości ponad 47 milionów złotych. Z podsumowania organizatorów wynika, że przesyłki otrzymało już 99 procent z blisko 19 tysięcy rodzin czekających na wsparcie.

Jak podaje "Szlachetna paczka" na stronie internetowej, w akcję zaangażowanych jest łącznie 750 tysięcy osób. Średnia wartość każdej przygotowanej paczki dla rodziny przekraczała 2,5 tysiąca złotych, a na jedną złożyło się około 35 osób.

Akcja ma 16-letnią tradycję i dotarła w tym roku do 700 miejscowości w całym kraju.
Przedsięwzięcie organizuje Stowarzyszenie "Wiosna", którego liderem i inicjatorem jest ksiądz Jacek Stryczek.

d10pp5n

Celem Szlachetnej Paczki jest nie tylko doraźna pomoc rodzinom w potrzebie, ale także przygotowanie ich do lepszego radzenia sobie na co dzień. Wolontariusze mają ponownie spotkać się z rodzinami aby przekazywać im na przykład wiedzę o przedsiębiorczości.

Niektóre rodziny otrzymają także dodatkowe wsparcie - m.in. pomoc prawników. Siostrzanym przedsięwzięciem Szlachetnej Paczki jest Akademia Przyszłości, której celem jest wspieranie rozwoju dzieci z ubogich rodzin.

d10pp5n
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d10pp5n