Trwa ładowanie...
d32djo1
d32djo1

First Data rozszerza współpracę z SGB-Bankiem o oferowanie terminali płatniczych

Warszawa, 22.09.2015 (ISBnews) - First Data - właściciel marki Polcard - rozszerza współpracę ze Spółdzielczą Grupą Bankową (SGB-Bankiem), podała First Data. 
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d32djo1

"Dzięki temu firmy, szczególnie z mniejszych miejscowości i terenów wiejskich, będą mogły nabyć terminale płatnicze w wielu bliskich terytorialnie placówkach banków spółdzielczych SGB" - czytamy w komunikacie.

First Data współpracuje ze Spółdzielczą Grupą Bankową zarówno w obszarze wydawania, jak i zarządzania kartami płatniczymi dla klientów indywidualnych i firmowych. Niski odsetek punktów usługowo-handlowych poza dużymi ośrodkami miejskimi, które akceptują płatności kartami płatniczymi, stworzył kolejny obszar do współpracy First Data i Grupy SGB, podano również.

"Przez 9 miesięcy ubiegłego roku First Data przeprowadzała pilotaż w 90 bankach spółdzielczych wchodzących w skład Grupy SGB. Ich klienci firmowi otrzymali w tym okresie specjalną ofertę usług akceptacji kart płatniczych. Z propozycji przygotowanej przez First Data skorzystało 40% przedsiębiorców. Od kwietnia 2015 roku natomiast dedykowana oferta jest dostępna regularnie w placówkach banków spółdzielczych Grupy SGB" - czytamy dalej.

d32djo1

"Widzimy bardzo duży potencjał we współpracy z bankami spółdzielczymi i jesteśmy zadowoleni z wyników pilotażu. Banki jako kanał sprzedaży to świetne rozwiązanie zarówno dla nas, jak i przedsiębiorców. Firmy mogą skorzystać z usług First Data, załatwiając wszystkie formalności bezpośrednio w placówce banku. To ważne, szczególnie w mniejszych miejscowościach. Dzięki naszej współpracy z SGB nowoczesne rozwiązania w obszarze płatności bezgotówkowych będą łatwiej dostępne. Dodatkowym impulsem do działania jest niedawna obniżka opłat interchange, która zlikwidowała bariery powstrzymujące przedsiębiorców przed instalacją terminala" - powiedział wiceprezes First Data Grzegorz Łapiński, cytowany w komunikacie.

Nowy, prosty i szybki proces współpracy z agentem rozliczeniowym maksymalnie skraca czas instalacji terminala płatniczego w sklepie czy punkcie usługowym. Technologia First Data pozwala na zdalne instalowanie i aktywację urządzenia. W zależności od potrzeb przedsiębiorcy możliwe jest przeprowadzenie szkoleń personelu lub integrowanie terminali z kasami fiskalnymi, zaznaczono w informacji.

"Dobre doświadczenia we współpracy z First Data w obszarze kart płatniczych i urządzeń zaowocowały stworzeniem oferty dedykowanej dla klientów firmowych banków spółdzielczych SGB, które mają dobrze rozwiniętą sieć placówek, obejmującą szczególnie mniejsze miejscowości i tereny wiejskie. Skutecznie docieramy do tych przedsiębiorców, którzy do tej pory nie zaoferowali konsumentom usługi akceptacji kart płatniczych. Jako Grupa wspieramy biznes klientów banków spółdzielczych SGB i chcemy ułatwiać im korzystanie z nowych technologii, zwłaszcza tych, które mają pozytywny wpływ na przychody z działalności firmy. Na wysoce konkurencyjnym rynku usług bankowych konieczne jest dostarczanie technologii i usług komplementarnych do podstawowej oferty" - dodał odpowiadający za obszar urządzeń samoobsługowych w SGB-Banku Robert Tórz, cytowany w komunikacie.

W Polsce First Data jest właścicielem marki Polcard i Payeezy.

SGB-Bank S.A. zrzesza 202 banki spółdzielcze i wspólnie z nimi tworzy Spółdzielczą Grupę Bankową. Swoim zasięgiem grupa SGB obejmuje niemal całą Polskę oferując usługi w sieci ponad 1,5 tys. placówek oraz w elektronicznych kanałach dostępu.

(ISBnews)

d32djo1

Podziel się opinią

Share
d32djo1
d32djo1