Trwa ładowanie...
d14c6sy

Fitch dobrze ocenia rządowe działania stabilizujące rynek

Agencja ratingowa Fitch uznała, że reakcja ze strony różnych rządów i regulatorów rynku finansowego na obecne perturbacje na międzynarodowych rynkach złagodziła oddolne ryzyko dla ich ratingu.
Share
d14c6sy

W komunikacie z piątku nazwała rządowe programy wsparcia dla banków "pozytywnymi i konstruktywnymi".

_ Ostatnie rządowe plany ustabilizowania rynków finansowych nie mają swego precedensu, jeśli chodzi o ich zakres, zaangażowane środki i skalę bezpośredniej interwencji. Taką reakcję rządów i regulatorów niewątpliwie uzasadniają problemy, z którymi borykają się rynki i instytucje finansowe _- napisała agencja.

Fitch zapowiada, że rządowe plany wobec poszczególnych banków będą kluczowym czynnikiem branym pod uwagę w wycenach ratingowych.

d14c6sy

Agencja zauważa zarazem, że rządy zapewniły sektorowi poczucie stabilizacji, możliwość rekapitalizacji i uzyskania gwarancji, ale działania rządów nie usuwają ryzyka w obliczu, którego stoją banki. Fitch spodziewa się, że w najbliższych kwartałach bankom będzie trudno utrzymać rentowność, a otoczenie rynkowe będzie dla nich trudne.

Według agencji z ostatnich sprawozdań finansowych banków wynika, że niekorzystny trend odnoszący się do fundamentalnych czynników decydujących o jakości ich kredytu, nie ogranicza się tylko do bankowych aktywów zabezpieczonych nieruchomościami mieszkalnymi.

d14c6sy

Podziel się opinią

Share
d14c6sy
d14c6sy