Trwa ładowanie...
d279szr

Fitch podtrzymał ratingi A-, A oraz AA+(pol) Wielkopolski, perspektywa stabilna

Warszawa, 27.07.2015 (ISBnews) - Fitch Ratings potwierdził ratingi podmiotu (IDR) Wielkopolski dla zadłużenia w walucie zagranicznej na poziomie A-, dla zadłużenia w walucie krajowej na poziomie A oraz długoterminowy rating krajowy na poziomie AA+(pol), podała agencja. Wszystkie ratingi mają perspektywę stabilną. Fitch potwierdził również krótkoterminowy IDR w walucie zagranicznej na poziomie F2.

Share
d279szr

"Potwierdzenie ratingów odzwierciedla niezmieniony scenariusz bazowy Fitch dotyczący dobrych wyników operacyjnych Województwa, co w połączeniu z dobrym zarządzaniem strategicznym i finansowym zapewnia bezpieczne wskaźniki obsługi oraz spłaty zadłużenia" - czytamy w komunikacie.

Fitch zakłada, że w 2015-2017 wyniki operacyjne Wielkopolski pozostaną dobre, z marżą operacyjną wynoszącą przynajmniej 17%. Powyższa prognoza jest oparta na założeniu, że władze województwa będą w dalszym ciągu skutecznie kontrolować wzrost wydatków operacyjnych, korzystając z wysokiej elastyczności finansowej po stronie wydatków operacyjnych, a spodziewany wzrost gospodarki Polski wspierać będzie wpływy z podatków dochodowych.

Fitch szacuje, że wydatki majątkowe województwa w latach 2015-2017 pozostaną wysokie i wyniosą 350 mln zł rocznie (30% wydatków ogółem). Dzięki możliwości współfinansowania projektów inwestycyjnych za pomocą środków UE, dochody majątkowe Wielkopolski powinny również być wysokie, średnio około 150 mln zł rocznie w latach 2015-2017. To, w połączeniu z prognozowaną nadwyżką operacyjną, powinno ograniczyć potrzeby Wielkopolski do finansowania inwestycji długiem w średnim okresie.
Fitch, zakłada również, że w latach 2015-2017 zadłużenie Wielkopolski pozostanie umiarkowane i wyniesie około 55% dochodów bieżących.

(ISBnews)

d279szr

Podziel się opinią

Share
d279szr
d279szr