Trwa ładowanie...
d4ipkqe
d4ipkqe

Fitch podtrzymał ratingi IDR Banku Pekao na poziomie A i F2

Warszawa, 24.11.2015 (ISBnews) - Fitch Ratings potwierdził oceny wiarygodności finansowej Banku Pekao na niezmienionym poziomie - długoterminową ocenę IDR: A- z perspektywą stabilną i krótkoterminową ocenę IDR: F2, rating wsparcia: 2, podała agencja.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d4ipkqe

W uzasadnieniu agencja podała, że długoterminowa ocena ratingowa banku jest oparta na jego wewnętrznej sile uwzględnionej w Viability rating na poziomie a-.

"Ocena viability odzwierciedla przede wszystkim silny profil ryzyka kredytowego, będący głównie wynikiem silnej pozycji kapitałowej, mocnej marki, dość odpornych na czynniki zewnętrzne wyników, pozwalających na naturalne generowanie kapitałów, dobrej jakości aktywów, wysokiej płynności i stabilnych źródeł finansowania oraz niskiej ekspozycji na ryzyko związane z walutowymi kredytami hipotecznymi"- czytamy w komunikacie.

Ocena viability banku na poziomie a-, to najwyższa ocena spośród banków komercyjnych ocenianych przez Fitch Ratings w Polsce, podano także.

Bank Pekao działa od ponad 80 lat i jest jednym z największych banków Europy Środkowo-Wschodniej. Dysponuje drugą co do wielkości siecią oddziałów (ponad 1000 placówek w całym kraju) oraz siecią ponad 4000 bezpłatnych bankomatów w Polsce i 20 000 w całej Europie. Od 1998 roku akcje Pekao są notowane na warszawskiej giełdzie. Bank od 1999 r. należy do włoskiej grupy UniCredit.

(ISBnews)

d4ipkqe

Podziel się opinią

Share
d4ipkqe
d4ipkqe