Trwa ładowanie...
d1xg09l

Fitch:Ratingi Energi i Enei mogą być pod presją wz. z potencjalnymi inwestycjami

Warszawa, 27.09.2016 (ISBnews) - Fitch Ratings uważa, że ratingi Energi i Enei będą pod presją jeśli ich potencjalne projekty inwestycyjne nie będą realizowane z mechanizmem wspierającym wytwarzanie energii, wynika z komunikatu agencji. Obecny rating Energi to BBB z perspektywą stabilną, a Enei BBB z perspektywą stabilną.

Share
d1xg09l

Rozważane projekty inwestycyjne dotyczą m.in. wspólnej budowy przez Energę i Eneę nowego bloku elektrowni węgla kamiennego o mocy 1GW w Ostrołęce o wartości 5,5 - 6 mld zł (1,3 - 1,4 mld euro), nabycia polskich aktywów Electricite de France (EDF) przez konsorcjum Energa, Enea, PGE Polska Grupa Energetyczna. Ponadto Enea rozważa inwestycję w Katowicki Holding Węglowy (KHW) za nawet 350 mln zł.

"Postrzegamy plany polskiego rządu w kwestii wprowadzenia rynku mocy za kluczowe w umożliwieniu opłacalnej działalności w dłuższej perspektywie realizowanych i planowanych elektrowni węglowych. Polski rząd pracuje nad projektem ustawy, który powinien być gotowy do końca 2016 r. Nowe mechanizmy mogą zacząć wspierać przepływy pieniężne elektrowni około 2021" - czytamy w komunikacie.

(ISBnews)

d1xg09l

Podziel się opinią

Share
d1xg09l
d1xg09l