Trwa ładowanie...
d4ji4wm
d4ji4wm

Fleet Holdings, właściciel Masterlease, planuje ofertę publiczną w III kw.

15.07. Warszawa (PAP) - Spółka z branży leasingowej Fleet Holdings, właściciel marki Masterlease, chce przeprowadzić w III kwartale 2011 r. pierwszą publiczną ofertę akcji, a...
Share
d4ji4wm

15.07. Warszawa (PAP) - Spółka z branży leasingowej Fleet Holdings, właściciel marki Masterlease, chce przeprowadzić w III kwartale 2011 r. pierwszą publiczną ofertę akcji, a następnie zadebiutować na rynku głównym GPW. Wartość oferty może sięgnąć 100 mln zł - poinformowała spółka w komunikacie.

Spółka szacuje, że publikacja prospektu nastąpi jeszcze w lipcu br., po zatwierdzeniu przez KNF.

"Bezpośrednio po zatwierdzeniu prospektu rozpoczniemy ofertę. Nie ukrywam, że w dużej części będzie kierowana do inwestorów instytucjonalnych, ale o szczegółach będziemy mogli informować po publikacji prospektu" - powiedział, cytowany w komunikacie, prezes Fleet Holdings, Jerzy Kobyliński.

d4ji4wm

Strategia rozwoju grupy, z którą związana jest emisja, zakłada rozwój organiczny, akwizycję oraz wejście na rynki Europy Środkowej i Wschodniej.

"Ekspansja geograficzna pozwoli na dywersyfikację ryzyka prowadzenia działalności w oparciu o gospodarkę jednego kraju oraz pozwoli na bardziej efektywne wykorzystanie potencjału grupy wynikające z efektu skali" - dodaje Kobyliński.

Funkcję oferującego podczas emisji publicznej Fleet Holdings pełnić będzie Copernicus Securities.

Fleet Holdings to spółka holdingowa grupy zajmującej się wynajmem długoterminowym i leasingiem. W jej skład wchodziły początkowo Futura Leasing oraz Prime Car Management, którego obligacje są od ubiegłego roku notowane na rynku Catalyst. Od 2001 r., po przejęciu spółki przez międzynarodowy koncern finansowy GMAC Financial Services, grupa prowadzi działalność operacyjną jako Masterlease Sp. z o.o.

d4ji4wm

W 2010 r. grupa osiągnęła przychody w wysokości 622,01 mln zł i zysk netto na poziomie 282,8 mln zł . W 2009 r. przychody wynosiły 434,6 mln zł, a grupa zanotowała stratę 31,2 mln zł.

Na koniec 2010 r. udział Masterlease w polskim rynku zarządzania flotą wynosił 15,1 proc.

Obecnie Masterlease ma w posiadaniu flotę blisko 23 tys. pojazdów, o wartości rynkowej ok. miliarda złotych.

Spółka prowadzi 16 regionalnych biur handlowych i zatrudnia łącznie około 200 pracowników. (PAP)

kch/ osz/

d4ji4wm

Podziel się opinią

Share
d4ji4wm
d4ji4wm