Trwa ładowanie...

FoodCare przegrywa z Michalczewskim. Jest wyrok Sądu Najwyższego

Sąd Najwyższy odrzucił skargę kasacyjną firmy FoodCare i w sporze z Dariuszem Michalczewskim przyznał rację byłemu bokserowi. Prawa do marki Tiger należą tylko do byłego mistrza świata i podmiotów przez niego upoważnionych.

Dariusz Michalczewski wygrał swoją najdłuższą walkę. Tym razem przed sądemDariusz Michalczewski wygrał swoją najdłuższą walkę. Tym razem przed sądemŹródło: East News, fot: Piotr Matusewicz, East News
d1okdya
d1okdya

Ta walka Dariusza Michalczewskiego toczyła się od ponad 10 lat na salach sądowych w Polsce. Bokser utrzymywał, że to on jest jedynym właścicielem marki Tiger, wykorzystywanej na przykład na puszkach napoju energetycznego.

Początek konfliktu rozpoczął się w 2010 roku. Wtedy Michalczewski i jego fundacja "Równe Szanse" rozwiązały umowę licencyjną z firmą FoodCare. To ona produkowała wówczas napój pod marką Tiger, reklamowany właśnie przez Dariusza Michalczewskiego.

Sportowiec pokreślał wówczas, że powodem zerwania umowy jest niewywiązywanie się z jej zapisów przez firmę FoodCare. Miała ona nie płacić ustalonych w dokumencie opłat licencyjnych.

Sztuczna inteligencja wspiera gospodarkę. Rozwiązania przydatne też na granicy

Po zerwaniu umowy spółka nadal jednak produkowała napoje pod marką Tiger oraz Black Tiger. Michalczewski nie wyrażał na to zgody, więc poszedł do sądu.

d1okdya

Sąd już na starcie procesu wydał postanowienie, w którym zakazał firmie używania znaków towarowych kojarzących się z Tigerem. Potem w wyroku przyznał rację bokserowi. Następnie wyrok został utrzymany w apelacji z 2018 roku oraz we wtorek, gdy Sąd Najwyższy oddalił skargę kasacyjną FoodCare.

Poprosiliśmy firmę o komentarz w tej sprawie. Na razie jednak wciąż go nie otrzymaliśmy.

W międzyczasie producent napojów musiał przepraszać sportowca w wielu mediach. Informowaliśmy o tym w naszych serwisach.

d1okdya

Jednocześnie kilka miesięcy temu Sąd Najwyższy nie przyznał racji Michalczewskiemu w innej sprawie. Domagał się on bowiem odszkodowania od firmy FoodCare. Sąd jednak uznał, że wykorzystywanie przydomku Tiger nie jest naruszeniem dóbr osobistych, w związku z czym bokserowi odszkodowanie się nie należy.

Dziś za produkcję napoju Tiger odpowiada firma Maspex, która ma prawa do wykorzystywania wizerunku byłego wielokrotnego mistrza świata w boksie. Z kolei FoodCare jest właścicielem takich marek jak Black, 4move czy Ngine.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1okdya
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1okdya

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj