Trwa ładowanie...

Znana marka zniknie ze sklepów. Decyzja sądu zapadła

Napoje Ngine były sprzedawane w puszkach za bardzo przypominających opakowania Tiger. To naruszenie uczciwej konkurencji - uznał sąd. Nie wolno upodabniać swoich produktów do bardziej rozpoznawalnej marki, mając nadzieję, że klienci nie będą pewni, co tak naprawdę kupują.

Puszki są do siebie bardzo podobnePuszki są do siebie bardzo podobne
d37kztq
d37kztq

Firma FoodCare otrzymała zakaz wytwarzania, wprowadzania do obrotu i reklamy napojów Ngine, gdyż ich opakowania za bardzo przypominają opakowania napojów Tiger.

Sąd Okręgowy w Krakowie uznał, że FoodCare dopuścił się przeciwko Grupie Maspex czynów nieuczciwej konkurencji, posługując się wprowadzającym w błąd opakowaniem napoju NGINE oraz naruszając dobre obyczaje w obrocie gospodarczym oraz interes konkurencyjnego przedsiębiorcy.

W wyroku z 8 stycznia 2021 r. Sąd Okręgowy w Krakowie nakazał firmie FoodCare zaniechania wytwarzania, oferowania, wprowadzania do obrotu, importu lub eksportu oraz reklamy i promocji napojów Ngine (również pod oznaczeniami "N-gine", "N’gine") w puszkach o poj. 250 ml., które zostały przez FoodCare upodobnione do opakowań napojów Tiger. Dodatkowo FoodCare ma opublikować przeprosiny w dwóch dziennikach prasowych na rzecz konsumentów i dystrybutora napojów Tiger za dopuszczenie się czynów nieuczciwej konkurencji.

Podatek cukrowy. "Uderzy w najbiedniejszych Polaków"

To finał sprawy, której sądowy etap rozpoczął się jesienią 2018 r.

d37kztq

Sąd wskazał, że opakowania napoju Ngine zbyt przypominają puszki, w których sprzedawany jest napój Tiger. Sąd ocenił, że takie podobieństwo rodzi ryzyko skojarzenia produktów ze sobą, tak że klienci omyłkowo kupią inny produkt niż planowali.

Tym samym Sąd uznał, że FoodCare dopuścił się czynów nieuczciwej konkurencji, posługując się wprowadzającym w błąd co do pochodzenia towaru opakowaniem napoju Ngine oraz naruszając dobre obyczaje w obrocie gospodarczym oraz interes konkurencyjnego przedsiębiorcy. Wyrok Sądu jest nieprawomocny.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d37kztq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d37kztq