Trwa ładowanie...
d1jn2mc

Forte chce kupić majątek Wohnm"belwerke Schieder, transakcja ze środków własnych (aktl.)

...

Share
d1jn2mc

dochodzi wypowiedź prezesa Forte #

13.06. Warszawa (PAP) - Forte, który chce kupić majątek producenta mebli Wohnm"belwerke Schieder, planuje sfinansować transakcję ze środków własnych i nie przewiduje emisji akcji. Forte ocenia, że obroty tej spółki na poziomie około 47 mln euro, to cel, który może być osiągnięty w średnim terminie - poinformował PAP prezes Forte.

Fabryka Forte podała w poniedziałek, że podpisała z syndykiem masy upadłości Wohnm"belwerke Schieder z siedzibą w Schieder-Schwalenberg list intencyjny dotyczący zakupu majątku, głównie know-how, praw do projektów produktów, zapasów, nieruchomości oraz innych środków trwałych spółki.

Ewentualna transakcja ma być zrealizowana do 1 lipca br.

Forte posiada wyłączność na prowadzenie negocjacji.

d1jn2mc

Przedmiotem działalności Wohnm"belwerke Schieder w upadłości jest produkcja mebli skrzyniowych montowanych i demontowanych. Obroty tej spółki za okres od 1 kwietnia 2010 r. do 31 marca 2011 r. wyniosły ok. 47 mln euro.

"Obroty na poziomie około 47 mln euro, to cel który chcemy osiągnąć w średnim terminie. Integracja spółki mogłaby potrwać około roku, ale zakładamy, że od samego początku, przejmowana firma nie przynosiłaby strat - powiedział PAP Maciej Formanowicz, prezes Forte.

Dodał, że transakcja będzie finansowana z środków własnych i nie jest planowana emisja akcji.

Prezes ocenił, że oferta produktowa niemieckiego zakładu jest uzupełnieniem oferty Forte.

d1jn2mc

"Tamtejsze meble produkowane są w nieco wyższym standardzie, są to meble montowane. Na takie meble jest duży popyt w Niemczech" - powiedział Formanowicz.

"Produkcja z Niemiec trafiałby na rynek Europy Zachodniej. Chcielibyśmy do niemieckiego zakładu dostarczać część półproduktów z Polski" - dodał.

Forte podało, że ostateczne warunki transakcji powinny zostać ustalone do 1 lipca 2011 r.

"W ocenie zarządu spółki ewentualne zawarcie umowy zakupu majątku powinno mieć pozytywny i znaczący wpływ na portfel zamówień Grupy Kapitałowej Fabryk Mebli "Forte". Celem będzie osiągnięcie w średniookresowej perspektywie dotychczasowej skali obrotów uzyskiwanych przez Wohnm"belwerke Schieder GmbH" - napisano w poniedziałkowym komunikacie. (PAP)

morb/ seb/ jow/ asa/

d1jn2mc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1jn2mc
d1jn2mc