Trwa ładowanie...
d4bvr4s

Forte podpisało list intencyjny ws. sprzedaży spółek zależnych w Rosji i na Ukrainie

28.12. Warszawa (PAP) - Forte podpisało ze spółką Boydak Foreign Trade Co. z siedzibą w Turcji, list intencyjny w sprawie sprzedaży 100 proc. udziałów w spółkach Forte Rus OOO i...

Share
d4bvr4s

28.12. Warszawa (PAP) - Forte podpisało ze spółką Boydak Foreign Trade Co. z siedzibą w Turcji, list intencyjny w sprawie sprzedaży 100 proc. udziałów w spółkach Forte Rus OOO i Forte Ukraina OOO - podało Forte w komunikacie.

Ostateczne warunki transakcji, w tym kwota transakcji, zostaną ustalone przed zawarciem umów sprzedaży udziałów, a ich podpisanie uzależnione jest od uzyskania przez Boydak Foreign Trade Co. zezwoleń urzędów antymonopolowych Rosji i Ukrainy. Zgoda ukraińskiego urzędu na nabycie Forte Ukraina została już udzielona. W ciągu kilku tygodni decyzję w sprawie Forte Rus wydać może urząd antymonopolowy Rosji.

Forte podało, że do ewentualnej transakcji sprzedaży spółek zależnych może dojść najpóźniej do dnia 28 lutego 2011 roku, a list intencyjny zakłada także m.in. współpracę stron transakcji w zakresie dostaw z Polski produktów oraz półfabrykatów.

Według stanu na koniec listopada tego roku łączna wartość udziałów spółek w Rosji i na Ukrainie w aktywach Forte wynosi 49,6 mln zł.

"Przeprowadzenie ewentualnej transakcji sprzedaży udziałów będzie miało pozytywny wpływ na skonsolidowany wynik netto Grupy Fabryk Mebli Forte" - napisano. (PAP)

pel/

d4bvr4s

Podziel się opinią

Share
d4bvr4s
d4bvr4s