Trwa ładowanie...
d8f2qjb

Forte zainwestuje 700 mln zł w Suwalskiej SSE, stworzy 1000 miejsc pracy

Warszawa, 25.11.2016 (ISBnews) - Fabryki Mebli Forte zainwestują 700 mln zł w zakład produkcyjny płyt wiórowych, fabrykę mebli i halę magazynową, które powstaną na terenie Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, poinformowała spółka. W nowej inwestycji zatrudnienie znajdzie 1 000 osób.

Share
d8f2qjb

Elementy inwestycji będą oddawane do użytku odpowiednio w 2017, 2018 i 2020 r.

"Jesteśmy niezwykle usatysfakcjonowani, uruchamiając inwestycję, znaczącą nie tylko dla regionu, ale także dla całej polskiej gospodarki i kluczową dla branży meblowej. Mimo wielkiej skali projektu udaje nam się pozostać blisko lokalnej, suwalskiej społeczności. Udowadniamy, że znaczące inwestycje nie są domeną wyłącznie zagranicznego kapitału. Inwestycja w Suwałkach to rdzennie polski projekt, który tworzy wartość dodaną dla całej polskiej gospodarki" - powiedział prezes Maciej Formanowicz, cytowany w komunikacie.

W nowej inwestycji zatrudnienie znajdzie 1 000 osób.

d8f2qjb

"Suwalska fabryka będzie największą od kilkunastu lat i najnowocześniejszą inwestycją branży meblowej w całej Europie. Powstawać w niej będą płyty wiórowe najnowszej generacji i meble. Standardy jakościowe i ekologiczne (m.in. dot. emisji) z dużym zapasem spełniają obecne normy ochrony środowiska" - czytamy w komunikacie.

Po zrealizowaniu inwestycji spółka zwiększy swoją kontrybucję podatkową do budżetu miasta Suwałki z tytułu podatków PIT, CIT i od nieruchomości do ok. 17 mln zł z ok. 7 mln zł rocznie obecnie.

"Inwestycja Fabryk Mebli Forte wpisuje się w realizację Planu na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Pokazuje, że polskie firmy mogą konkurować z zagranicznymi inwestorami już nie tylko poprzez koszty zatrudnienia, ale również poprzez innowacje. Jestem przekonany, że powstający zakład Fabryk Forte i realizowane tu przedsięwzięcia pozwolą wykorzystać lokalny potencjał i włączyć okoliczne obszary w procesy rozwojowe, tak by budować silną gospodarkę w regionie" - powiedział podczas wmurowania kamienia węgielnego wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki, cytowany w komunikacie.

Fabryki Mebli Forte są czołowym polskim producentem i eksporterem mebli, posiadającym cztery zakłady produkcyjne w Polsce oraz szereg spółek o profilu handlowym w kraju i za granicą. Spółka założona przez Macieja Formanowicza rozpoczęła działalność produkcyjną w 1992 r. Od 1996 roku jest notowana na GPW.

(ISBnews)

d8f2qjb

Podziel się opinią

Share
d8f2qjb
d8f2qjb