Trwa ładowanie...
duuabxf
12-04-2017 11:15

Fortum zainwestuje ok. 38 mln zł we Wrocławiu w 2017 r.

Warszawa, 12.04.2017 (ISBnews) - Fortum planuje zainwestować ok. 38 mln zł w sieć ciepłowniczą we Wrocławiu w 2017 r., w tym 26,5 mln zł przeznaczy na nowe podłączenia, podała spółka.

duuabxf

"Na tę kwotę złożą się wydatki na modernizację infrastruktury w wysokości 11,5 mln zł oraz inwestycje w nowe podłączenia warte 26,5 mln zł. Fortum planuje podłączenie do sieci ciepłowniczej budynków w rejonach ulic Zakładowej, Legnickiej, Opolskiej, Obornickiej, Grabiszyńskiej, Skarbowców, Przyjaźni, Sołtysowickiej i Młodnickiego. Ponadto firma przygotowuje się do rozpoczęcia projektu budowy sieci ciepłowniczej na osiedle Jagodno. Modernizacje sieci będą się z kolei odbywały w rejonie ulic: Kiełczowskiej, Parnickiego, Zielińskiego, Nowy Targ oraz Komuny Paryskiej" - czytamy w komunikacie.

Fortum wdraża również zaawansowany system monitoringu i sterowania węzłami cieplnymi, który pozwoli na monitorowanie pracy węzłów cieplnych i instalacji odbiorczych w czasie rzeczywistym oraz zdalne sterowanie urządzeniami w węźle. Dotychczas firma podłączyła do nowoczesnego systemu 2 900 z 3 500 planowanych węzłów, za kwotę około 5,3 mln zł.

W 2016 r. Fortum zainwestowało we Wrocławiu ponad 31 mln zł, m.in. w nowe podłączenia o wartości blisko 26,2 mln zł oraz prace modernizacyjne warte ponad 4,9 mln zł.

"Wrocław dynamicznie się rozwija, dlatego zapotrzebowanie na ciepło sieciowe stale rośnie. Oprócz nowych podłączeń, na bieżąco modernizujemy istniejącą infrastrukturę. Przeznaczyliśmy blisko 5 mln zł na przebudowę sieci w rejonie ulic Piłsudskiego i Lelewela, Sudeckiej i Jaworowej, Zimowej i Letniej, a także Grabiszyńskiej oraz Świdnickiej. Ponadto w ubiegłym roku podpisaliśmy umowy przyłączeniowe do miejskiej sieci ciepłowniczej z 112 nowymi klientami, na łączną moc blisko 74 MW. Wśród nich znalazło się 18 obiektów, które dotychczas korzystały z własnych źródeł" - powiedział manager inwestycji w Fortum Włodzimierz Popielewski, cytowany w komunikacie.

duuabxf

Fortum specjalizuje się w produkcji energii elektrycznej oraz ciepła w sposób efektywny i wolny od emisji dwutlenku węgla. Oferuje również szeroki wachlarz specjalistycznych usług z obszaru energetyki klientom indywidualnym, instytucjom oraz producentom energii. Jest obecne głównie w krajach nordyckich, bałtyckich oraz Rosji i Polsce. W 2015 roku łączne przychody Fortum osiągnęły poziom 3,56 mld euro.

(ISBnews)

duuabxf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
duuabxf