Trwa ładowanie...
d1cfbhm
23-02-2017 10:28

Fortuna przejmie Hattrick Sports Group za maksymalnie 135 mln euro

Warszawa, 23.02.2017 (ISBnews) - Fortuna Entertainment Group, Hattrick Sports Group LLC i inni akcjonariusze oraz posiadacze świadectw udziałowych zawarli umowę, na mocy której Fortuna przejmie 100% udziałów w Hattrick Sports Group Ltd. za maksymalnie 135 mln euro, podała Fortuna.

d1cfbhm
d1cfbhm

Spółka zapłaci pierwszą transzę ceny w wysokości 85 mln euro, która zostanie sfinansowana głównie przez kredyty bankowe. W odniesieniu do kolejnych transz uzgodniono mechanizm spłaty z zysków w oparciu o przyszłe wyniki finansowe Hattrick Sports Group, co może oznaczać zapłatę dodatkowej kwoty nieprzekraczającej 50 mln euro, podano w komunikacie.

"Przejęcie Hattrick Sports Group to kamień milowy w planach Fortuna Entertainment Group zmierzających do objęcia pozycji lidera wśród licencjonowanych operatorów wielokanałowych zakładów i gier sportowych w Europie Środkowej i Wschodniej, a także potwierdzenie naszej strategii tworzenia wartości. Chcemy zachować na rumuńskim rynku marki Fortuna i Casa Pariurilor oraz PSK i Hattrick w Chorwacji. Na poziomie regionalnym będziemy łączyć to, co w obu spółkach najlepsze tak, byśmy mogli proponować coraz ciekawsze rozwiązania naszym klientom, coraz lepsze możliwości naszym pracownikom i kontrahentom, zwiększając wartość dla naszych akcjonariuszy" - powiedział dyrektor generalny Fortuny Per Widerström, cytowany w komunikacie.

Transakcja podlega warunkom zawieszającym, w tym uzyskaniu zgody urzędów ochrony konkurencji oraz akcjonariuszy Fortuny. Powinna zostać sfinalizowana w pierwszej połowie 2017 r.

Hattrick Sports Group jest właścicielem operatora zakładów w Rumunii (Casa Pariurilor), operatora w Chorwacji (PSK) oraz partnerem w joint venture Luckia działającym w Hiszpanii.

Fortuna Entertainment Group to największy operator zakładów wzajemnych w Europie Środkowej. Spółka jest notowana na GPW od 2010 r.

(ISBnews)

d1cfbhm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1cfbhm