Trwa ładowanie...

Francuskie lotniska też zastrajkują przeciw reformie

Francuski związek zawodowy CGT wezwał pracowników, by w środę zebrali się na lotniskach w całym kraju i zaprotestowali przeciw reformie emerytalnej, nad którą tego dnia ma głosować senat. Z kolei władze lotnicze planują we wtorek redukcję lotów.

Francuskie lotniska też zastrajkują przeciw reformieŹródło: AFP
d2niz9y
d2niz9y

Przedstawiciel CGT, najpopularniejszego związku wśród pracowników linii Air France, powiedział, że protesty nie muszą koniecznie oznaczać blokady dostępu do lotnisk. Jednak - dodał - i taki sposób protestów jest brany pod uwagę.

Francuska Dyrekcja Generalna Lotnictwa Cywilnego DGAC poinformowała, że prosi linie lotnicze o zredukowanie we wtorek przylotów i odlotów. DGAC chce, by o 50% zmniejszyć loty na paryskim lotnisku Orly, a na pozostałych - do 30%.

Protesty przeciw reformie systemu emerytalnego trwają we Francji od tygodnia i zaostrzają się. Na wtorek zaplanowane są ogólnokrajowe strajki.

Projekt reformy, która budzi sprzeciw związkowców ze wszystkich głównych central, zakłada podniesienie minimalnego wieku emerytalnego z obecnych 60 do 62 lat.

d2niz9y
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2niz9y