Fundacja Lesława A.Pagi szuka nowych liderów w sektorze ochrony zdrowia

24.09. Warszawa (PAP) - Fundacja 2065 im. Lesława A. Pagi zainaugurowała w poniedziałek, 23 września, pierwszą edycję projektu "Liderzy w sektorze ochrony zdrowia". Uroczystość...

24.09.2013 | aktual.: 24.09.2013 12:38

24.09. Warszawa (PAP) - Fundacja 2065 im. Lesława A. Pagi zainaugurowała w poniedziałek, 23 września, pierwszą edycję projektu "Liderzy w sektorze ochrony zdrowia". Uroczystość odbyła się przy współudziale ekspertów, którzy rozmawiali o problemach polskiego sektora ochrony zdrowia. Współorganizatorem projektu jest Giełda Papierów Wartościowych, a Polska Agencja Prasowa patronem medialnym.

W debacie przeprowadzonej podczas inauguracji projektu udział wzięli Marek Balicki, dyrektor Szpitala Wolskiego w Warszawie, Cezary Rzemek, wiceminister zdrowia, prof. Henryk Skarżyński, dyrektor Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu, Marek Wójcik, dyrektor Biura Związku Powiatów Polskich i Adam Rozwadowski, prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szpitali Prywatnych.

Uczestnicy debaty zgodnie wskazywali, że podstawową barierą ograniczającą rozwój segmentu ochrony zdrowia w Polsce jest brak stabilności przepisów prawa i regulacji. W ich opinii zbyt często kadra zarządzająca jest zaskakiwana częstymi zmianami w regulacjach i przeszkodami administracyjnymi, które nie mają żadnego uzasadnienia.

Problemem jest także brak spójnej, długookresowej strategii dla sektora usług ochrony zdrowia. Same szpitale przeszły już w przeszłości restrukturyzację, wewnętrznie są one przygotowane do dbania o swoją kondycję finansową. Niepewne jest natomiast otoczenie zewnętrzne. Na liczne bariery regulacyjne napotyka też sektor prywatny w służbie zdrowia, który przeznacza duże środki finansowe na rozwój infrastruktury i nowe inwestycje.

Program edukacyjny "Liderzy w sektorze ochrony zdrowia" skierowany jest do młodych ludzi (do 26 roku życia), którzy swoją karierę zawodową wiążą z sektorem ochrony zdrowia. Celem projektu jest budowa nowoczesnej kadry menadżerskiej, która będzie zarządzała służbą zdrowia i placówkami medycznymi.

W projekcie udział bierze 30 stypendystów z całej Polski. Wśród nich znaleźli się studenci ekonomii, prawa, finansów, zdrowia publicznego, farmacji i medycyny.

Projekt obejmuje 5-dniowy cykl szkoleń prowadzonych wyłącznie przez ekspertów i praktyków sektora ochrony zdrowia, a następnie program płatnych praktyk w firmach partnerskich. (PAP)

pr/ osz/

Źródło artykułu:PAP
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)