Trwa ładowanie...
d2iufmc

Fundusz Highlander Partners kupił 60% udziałów firmy spożywczej QFG

Warszawa, 07.01.2016 (ISBnews) -   Fundusz private equity Highlander Partners nabył 60% udziałów firmy spożywczej QFG w ramach transakcji wykupu i podwyższenia kapitału, podał fundusz.

Share
d2iufmc

Po przejęciu udziałów QFG przez Highlander Partners, założyciele firmy pozostali właścicielami 40% spółki.

"Jesteśmy pod wrażeniem dotychczasowego rozwoju QFG, jaki wynika z wyjątkowej otwartości firmy na potrzeby klientów. Podziwiamy innowacyjne podejście do biznesu założycieli, którzy śledzą najlepsze praktyki i najnowsze technologie na światowym rynku spożywczym, i na bieżąco wprowadzają zmiany w firmie. Zostajemy wspólnikami w doskonale rozwiniętej i konkurencyjnej spółce, która do dalszego rozwoju potrzebuje kapitału i partnera doświadczonego w budowie wartości firm" - powiedział partner operacyjny w Highlander Partners Maciej Rybicki, cytowany w komunikacie.

Środki z dokapitalizowania zostaną zainwestowane w zwiększenie mocy produkcyjnych i innowacyjne technologie - między innymi w rozbudowę zakładu w Pionkach.

d2iufmc

"Dzięki inwestycji Highlander Partners istotnie zwiększymy moce produkcyjne, zaspokajając ten popyt. Oprócz kapitału zyskaliśmy zaufanego partnera, z którym będziemy tworzyć strategię dalszego wzrostu. Rynek żywności wygodnej rośnie w Polsce i UE w tempie jednocyfrowym. Naszym średnioterminowym, realnym do osiągnięcia celem jest dwucyfrowy wzrost spółki" - dodał Jarosław Krzyżanowski, założyciel i prezes QFG.

QFG produkuje wyroby mięsne z segmentu żywności wygodne, m.in. panierowane, marynowane lub przygotowywane w technologii długiego gotowania produkty z mięsa drobiowego, wołowego, wieprzowego i baraniny, oferowane w formie mrożonej i chłodzonej. Spółka ma zakłady produkcyjne w Białobrzegach i Pionkach.

Odbiorcami produktów QFG są sieci handlowe, segment HoReCa i klienci detaliczni w Polsce (20% sprzedaży) oraz w innych krajach Europy (80% sprzedaży). Przychody spółki w ubiegłym roku wyniosły 117 mln zł, według tegorocznych prognoz mają się zwiększyć do blisko 200 mln zł.

Highlander Partners jest funduszem inwestycyjnym typu private equity, który specjalizuje się w inwestycjach w średniej wielkości przedsiębiorstwa produkcyjne i usługowe. Fundusz inwestuje w spółki o silnej pozycji rynkowej i dużym potencjale wzrostu. Firma zarządza obecnie środkami w wysokości ponad 1 miliarda dolarów - z czego 900 milionów USD zostało zainwestowane w Ameryce Północnej i Europie Środkowej.

(ISBnews)

d2iufmc

Podziel się opinią

Share
d2iufmc
d2iufmc