Trwa ładowanie...

Fundusz Mieszkań na Wynajem inwestuje we Wrocławiu. Ponad 100 lokali w 2017 r.

Wrocław to kolejne miasto, w którym BGK rozpoczął inwestycje w ramach programu Fundusz Mieszkań na Wynajem. Powstanie tam ponad sto mieszkań, które zostaną oddane do użytku w I kwartale 2017 r.

Share
Fundusz Mieszkań na Wynajem inwestuje we Wrocławiu. Ponad 100 lokali w 2017 r.
Źródło: WP.PL, fot: Bartosz Wawryszuk
d1jh4gu

Wrocław stał się kolejnym miastem, w którym BGK rozpoczął inwestycje w ramach programu Fundusz Mieszkań na Wynajem. Przy ul. Dąbrowskiego powstanie ponad sto mieszkań, które zostaną oddane do użytku w I kwartale 2017 roku - podkreślono w komunikacie BGK.

Fundusz Mieszkań na Wynajem (FMnW) to inicjatywa podjęta przez Bank Gospodarstwa Krajowego, która ma zwiększyć liczbę ofert mieszkań do wynajęcia w największych polskich aglomeracjach. Do tej pory mieszkania w ramach FMnW można było wynająć w Poznaniu, Gdańsku, Piasecznie, Krakowie i Katowicach. Wszystkie lokale znajdujące się w ofercie FMnW są gotowe do zamieszkania: mają umeblowane i wyposażone w sprzęt AGD kuchnie i łazienki oraz wysoki standard wykończenia.

Budynek powstanie przy ul. Dąbrowskiego 40 w centrum Wrocławia. W jego bezpośrednim otoczeniu znajdują się m.in. Stare Miasto, uczelnie wyższe, galerie handlowe dworzec kolejowy oraz autobusowy.

d1jh4gu

Blok będzie liczący pięc kondygnacji, będzie miał podziemia, gdzie znajdą się miejsca postojowe oraz komórki lokatorskie. Na ostatnim piętrze mają znajdować się w pełni funkcjonalne antresole.

- Chcemy zaproponować wszystkim planującym związanie się z tym miastem na dłużej nowoczesne mieszkania, w atrakcyjnej lokalizacji w samym centrum Wrocławia. Jako pierwszy w Polsce instytucjonalny Fundusz Mieszkań na Wynajem postawiliśmy wysoko poprzeczkę, jeśli chodzi o jakość i standard mieszkań, jaki chcemy oferować naszym najemcom. Nasza inwestycja we Wrocławiu jest tego kolejnym przykładem - zaznacza Ryszard Słowiński, prezes zarządu BGK Nieruchomości SA.

W lipcu BGK zapowiadał, że do końca 2015 roku chce mieć około 600 mieszkań w ramach programu FMnW, a do końca 2018 r. - 5545. 2797 z nich bank planuje zakupić w 2017 r. W poniedziałkowym komunikacie BGK poinformował, że zakontraktowano inwestycje na warszawskich Bielanach i Żoliborzu, a także w Poznaniu, Krakowie oraz w Katowicach.

d1jh4gu

Podziel się opinią

Share
d1jh4gu
d1jh4gu