Trwa ładowanie...
d4662i3

Fundusz Reprywatyzacji ma 400 mln zł na przejęcia na rynku kapitałowym

W planie finansowym Funduszu Reprywatyzacji zarezerwowano 400 mln zł na transakcje przejęcia podmiotów działających na rynku kapitałowym - wynika z wypowiedzi wiceministra finansów Leszka Skiby podczas posiedzenia sejmowej Komisji Finansów Publicznych.
Share
d4662i3

Minister wyjaśnił, że chodzi o wydatki na zakup i objęcie akcji, wniesienia wkładów do spółek prawa handlowego oraz na uzupełnienie funduszy statutowych banków państwowych i innych instytucji finansowych. Będą też realizowane zadania nabywania i obejmowania przez Skarb Państwa udziałów i akcji spółek publicznych. "Na ten cel zaplanowano 400 mln zł" - powiedział wiceminister.

Skiba ujawnił, że jest przygotowywana już transakcja, po której udział Skarbu Państwa w przejmowanym podmiocie wzrośnie do 100 proc.

"Podmioty, które uczestniczą w tej transakcji nie wyraziły zgody na ujawnienie tej informacji.(...) Są to podmioty o charakterze publicznym. (...) W wyniku tej transakcji Skarb Państwa obejmie 100 proc. udziałów w jednym z podmiotów" - powiedział Skiba. "Z tego co wiem, to najpóźniej do końca marca, ma zostać sfinalizowana ta transakcja" - dodał wiceminister.

d4662i3

Wiceminister wyjaśnił, że to jest nowe zadanie Funduszu Reprywatyzacji wpisane wraz z ustawą, która określiła nowy sposób zarządzania mieniem po likwidacji Ministerstwa Skarbu Państwa." Fundusz Reprywatyzacji ma za zadanie sfinansować transakcję. Transakcja jest dokonywana przez Skarb Państwa, reprezentowany przez Prezesa Rady Ministrów" - powiedział wiceminister.

"Ministerstwo Finansów i Fundusz Reprywatyzacji ma za zadanie, aby środki się znalazły na taką transakcję, ale nabywającym jest prezes Rady Ministrów w imieniu Skarbu Państwa" - dodał.

d4662i3

Podziel się opinią

Share
d4662i3
d4662i3