Trwa ładowanie...
d2g3g55

Futures: za nami kolejna sesja niezdecydowania

Poniedziałkowe notowania na rynku kontraktów terminowych na indeks 20 największych spółek rozpoczęły się neutralnied, kurs otwarcia został ustalony na poziomie 2 162 pkt, czyli od samego początku FW20Z09 były kwotowane 3 pkt poniżej kursu odniesienia.

Share
d2g3g55

Początek handlu dawał nadzieję na wzrostową sesję, jednakże dzienne maksimum ustalone w pierwszych minutach sesji na poziomie 2 189 pkt było jedynym pozytywnym akcentem wczorajszych notowań.

Wykres dzienny FW20U09
Źródło: Wykres dzienny FW20U09

Kilkanaście minut po 9.00 zaczęło się szybkie zwiększanie podaży, kurs grudniowych kontraktów w przeciągu godziny zniżkował o około 30 pkt. Po krótkim okresie względnie stabilnych kwotowań FW20Z09, kolejna fala podaży zdołowała kurs do dziennego minimum na poziomie 2 139 pkt. Ostatecznie kurs zamknięcia grudniowych kontraktów terminowych na indeks 20 największych spółek został ustalony na poziomie 2 154 pkt. FW20Z09 w porównaniu do piątkowego zamknięcia straciły 0,51%, przy wolumenie obrotów wynoszącym 36,4 tys.

d2g3g55

Wczorajsza sesja nie zmieniła technicznego obrazu rynku. Za sprawą piątkowej doji, wczoraj widzieliśmy ukształtowanie się kolejnej świecy niezdecydowania, jaką jest szpulka. Kluczowe krótkoterminowe wsparcie w postaci połowy białego korpusu z ubiegłej środy zostało obronione. Z drugiej strony, żaden opór nie został nawet przetestowany podczas wczorajszej sesji. Rynek wyczekuje, być może na dane gospodarcze. Pretekstem do rozchwiania obecnego marazmu mogłoby być nieoczekiwane stanowisko i decyzja RPP w sprawie stóp procentowych, a na takie się nie zanosi.

Kursy kontraktów poruszają się wewnątrz spadkowego kanału, z jednej strony wydaje się on być argumentem popytowym, a z drugiej - notowania kontraktów będą tak długo pod jego wpływem, jak długo jego górne ograniczenie (okolice 2 250 pkt) nie zostanie przełamane. Krótkoterminowe wskaźniki RSI i Composite Index, nie sygnalizują przełomu w obecnym marazmie, średnioterminowy ADX informuje o słabości trendu skośnego, a zatem dalsza konsolidacja jest najbardziej prawdopodobna. Zagrożeniem zachowania statusu quo byłoby zejście kursów poniżej 2 100 pkt, gdzie znajdują się ostatnie minima. Niemniej jednak ze względu na wybronienie najbliższego wsparcia oraz nadal aktywną dywergencję hossy pomiędzy RSI i Composite Index, można oczekiwać przewagi graczy posiadających długie pozycje.

BM Banku BPH

d2g3g55

Podziel się opinią

Share
d2g3g55
d2g3g55