Trwa ładowanie...
d2xzgvz
d2xzgvz

Galeria handlowa za prawie miliard złotych. Zobacz Wroclavię od środka tuż przed otwarciem

200 sklepów, 20 sal kinowych (również IMAX), 2300 miejsc parkingowych i podziemny dworzec autobusowy. Wszystko zamknięte w futurystycznej bryle budowanej przez dwa lata za 220 mln euro (933 mln zł). Zobacz jak Wroclavia - jedna z najnowocześniejszych galerii handlowych w Polsce - wygląda na dzień przed oficjalnym otwarciem. Zapraszamy na transmisję.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2xzgvz

We Wroclavię zainwestowała spółka Unibail-Rodamco, który liczy na odwiedziny 13 mln klientów rocznie. Co ciekawe, nowa galeria, która oficjalnie otwarta zostanie już w środę 18 października, powstała w bezpośredniej bliskości trzech innych znajdujących się w ścisłym centrum miasta.

Wroclavia będzie miała jednak pewną dość znaczącą przewagę nad konkurencją, szczególnie w przypadku klientów spoza Wrocławia. Nie wychodząc z galerii przejść można na podziemny dworzec PKS, a do głównego dworca PKP też jest zaledwie kilka kroków.

d2xzgvz

Dlatego, jak już pisaliśmy w WP, budowanie kolejnych centrów handlowych może się opłacać mimo bliskiego sąsiedztwa konkurencji. W tym biznesie wygrywa się ofertą i drobnymi różnicami jak nowe kino, restauracje czy właśnie dworzec.

    Wroclavia
(Wroclavia, Fot: Wroclavia)

Wraz z pojawianiem się nowych, ładniejszych, bardziej atrakcyjnych - najbardziej tracić będą operatorzy starych obiektów. Stare galerie mogą się oczywiście przed tym bronić. Tam, gdzie jest potencjał, będą się rozbudowywać. Jednak te z końca lat 90. bez takich możliwości będą tylko tracić klientów i ostatecznie mogą być nawet wyburzane.

d2xzgvz

Podziel się opinią

Share
d2xzgvz
d2xzgvz