Trwa ładowanie...
d1pl8zr

"Gazeta Polska codziennie": Kupujemy książki, pomagamy potrzebującym

W tym roku statystyczna polska rodzina wyda o kilka procent więcej na świąteczne zakupy niż rok wcześniej - wynika z różnych szacunków, które zebrała "Gazeta Polska codziennie". Największą część naszego budżetu pochłoną prezenty. Tuż za nimi znajdą się wydatki na produkty spożywcze.

Share
d1pl8zr

W 2014 r. przeciętny Polak wydał na przygotowanie świąt Bożego Narodzenia niewiele ponad 1160 zł. Teraz, według szacunków firm analitycznych, na prezenty i produkty żywnościowe przeznaczymy 1282 zł, czyli o 122 zł więcej niż przed rokiem. Ogółem w tym roku Polacy przeznaczą na święta ok. 20 mld zł. Prawie 12 mld zł z tej puli stanowić będą wydatki właśnie na prezenty.

40 proc. Polaków szuka upominków dla swoich najbliższych w internecie - wynika z listopadowego badania przeprowadzonego przez firmę Deloitte. Najbardziej pożądanym przez Polaków prezentem od wielu lat są książki.

Nie zapominamy też o biednych i potrzebujących. Pod koniec roku wiele organizacji charytatywnych rozpoczyna zbiórki żywności oraz zabawek dla dzieci z ubogich rodzin.

d1pl8zr

Podziel się opinią

Share
d1pl8zr
d1pl8zr