Trwa ładowanie...
d216flf

Gdynia/ Ok. 200 osób planuje zatrudnić globalna firma DNV GL

Ok. 200 osób planuje zatrudnić w Gdyni firma DNV GL dostarczająca usługi klasyfikacji i certyfikacji systemów zarządzania. Firma ogłosiła rozszerzenie swojej działalności i otwarcie Globalnego Centrum Usług Wspólnych w Gdyni, do którego poszukuje pracowników.

Share
d216flf

Jak podano w środę, firma DNV GL mająca główną siedzibę w Norwegii, rozpoczęła w Gdyni (w Łużycka Office Park) budowę globalnego centrum wsparcia procesów biznesowych w zakresie finansów, księgowości operacyjnej, zarządzania zasobami ludzkimi, zamówień oraz zarządzania nieruchomościami.

Firma jest obecna na rynku trójmiejskim od 1972 r., głównie w zakresie wspierania sektora morskiego. Do istniejącego już w Gdyni Globalnego Centrum Usług IT dołączone ma być nowo budowane i pierwsze tego typu w firmie, centrum obsługujące finanse, operacyjną księgowość, procesy zarządzania zasobami ludzkimi, zamówienia oraz zarządzanie nieruchomościami.

Kierujący Globalnym Centrum Usług Wspólnych DNV GL, Thormod Fjell podał, że do końca przyszłego roku planowane jest zatrudnienie 150-200 osób. "Biorąc pod uwagę wysokiej jakości uczelnie wyższe w regionie wiem, że zatrudnimy w Gdyni kompetentnych pracowników" - dodał.

Nowym centrum w Gdyni pokieruje Aleksandra Czerwińska, która powiedziała, że firma poszukuje do pracy zmotywowanych osób o wysokich kompetencjach w dziedzinie finansów, księgowości korporacyjnej i administracji oraz zarządzania zasobami ludzkimi. Wymagana jest dobra znajomość języka angielskiego.

d216flf

Ewa Żabińska-Socha z firmy DNV GL powiedziała PAP, że znajomość drugiego języka obcego "będzie mile widziana". Poinformowała, że rekrutacja już trwa. Jeszcze w maju firma w ramach rekrutacji ma uczestniczyć w dwóch spotkaniach na Uniwersytecie Gdańskim. "Poszukujemy głównie absolwentów kierunków związanych z finansami, księgowością i zarządzaniem zasobami ludzkimi" - wyjaśniła.

Marszałek Województwa Pomorskiego, Mieczysław Struk zaznaczył, że istotne jest, że tak ważny dla regionu inwestor zdecydował się na rozwój firmy w oparciu o potencjał lokalnych kadr.

DNV GL jest globalną firmą zatrudniającą ok. 15 tys. pracowników w ponad stu krajach. Oferuje usługi klasyfikacji, audyty techniczne oraz oprogramowanie i niezależne eksperckie usługi doradcze dla przemysłu morskiego, branży ropy i gazu oraz energetyki. Świadczy również usługi certyfikacji systemów zarządzania dla klientów z różnorodnych branż.

Siedziba główna znajduje się w Oslo. W Polsce w DNV GL pracuje około 400 osób, z czego ponad 270 w Gdyni. Firma ma oddziały w Katowicach, Szczecinie i w Warszawie.

d216flf

Na swej stronie internetowej firma podaje, że jest m.in. największym towarzystwem klasyfikacyjnym statków i instalacji morskich oraz uznanym doradcą branży morskiej oraz wiodącym światowym dostawcą oprogramowania służącego do zarządzania ryzykiem i poprawy wydajności urządzeń w przemyśle energetycznym, przetwórczym i morskim oraz jedną z wiodących ogólnoświatowych organizacji certyfikujących. Przychody spółki wynoszą około 2,5 mld euro rocznie.

d216flf

Podziel się opinią

Share
d216flf
d216flf