Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany
kredyt
23-03-2020 09:11

Gdzie dostanę kredyt bez zdolności kredytowej?

Potrzebujesz pieniędzy, a nie masz zdolności kredytowej? Bank odmawia Ci zaciągnięcia kredytu? Jeśli zastanawiasz się, co zrobić w takiej sytuacji, możesz wziąć pożyczkę, która nie sprawdza Twojej historii kredytowej. Gdzie dostaniesz kredyt bez zdolności kredytowe?

Share
Gdzie dostanę kredyt bez zdolności kredytowej?Źródło: Materiał partera
d2wk6tm
Artykuł sponsorowany

Zdolność kredytowa – co to jest?

Zdolność kredytowa służy do określenia zdolności osoby ubiegającej się o kredyt do spłaty zobowiązania w określonym terminie. W ten sposób instytucja bankowa zabezpiecza się przed ewentualnym brakiem wypłacalności kredytobiorcy. Na zdolność kredytową składa się wiele czynników. Każdy bank posiada własne kryteria w ocenie swoich potencjalnych klientów. Jednak biorą pod uwagę podobne czynniki, do których zalicza się m.in.:

  • wysokość dochodów, a także ich systematyczność otrzymywania,
  • źródło dochodów, a dokładnie rodzaj umowy,
  • wydatki związane z utrzymaniem gospodarstwa domowego,
  • aktualne zobowiązania np. zaciągnięte kredyty, pożyczki i zakupy na raty,
  • wiek. Banki stosują zarówno dolną, jak i górną granicę.
  • wysokość wkładu własnego,
  • historia kredytowa. Zła historia lub jej brak zmniejsza szanse na przyznanie kredytu,
  • rodzaj kredytu.

Gdzie dostanę kredyt bez zdolności kredytowej?

Jeśli masz problem z uzyskaniem kredytu w tradycyjnym banku ze względu na negatywną historię kredytową, możesz skorzystać z innych rozwiązań. Na rynku finansowym istnieje wiele instytucji pozabankowych, które posiadają w ofercie pożyczki bez zdolności kredytowej. Wiele z nich uwzględniona jest na stronach takich jak https://pozyczkaposzukiwana.pl/, które pozwalają na znalezienie i porównanie między sobą ofert. Najczęściej są to tzw. chwilówki, czyli krótkoterminowe pożyczki. Zobowiązanie możesz zaciągnąć na kilka set lub kilka tysięcy złotych.

d2wk6tm

Na spłatę takiej pożyczki masz zazwyczaj tylko 30 dni. Niektóre firmy wydłużają czas spłaty do maksymalnie 90 dni. Pożyczki bez zdolności kredytowej są doskonałym rozwiązaniem dla osób, które wpisane są do rejestru dłużników np. BIK czy KRD. Widniejąc w bazach, tradycyjne banki odrzucają wniosek o kredyt.

Z tego rodzaju finansowania warto skorzystać, gdy nie posiada się umowy o pracę, co również często dyskwalifikuje zaciągnięcie tradycyjnego kredytu. Instytucje pozabankowe, wychodząc naprzeciw oczekiwaniu swoim klientom, umożliwiają zaciągnięcie zobowiązania nie tylko w punktach stacjonarnych, ale również przez internet bez wychodzenia z domu

Pożyczki bez zdolności kredytowej - na co zwrócić uwagę?

Pożyczki bez zdolności kredytowej dają ogromne możliwości przede wszystkim tym osobom, które nie mogą liczyć na zaciągnięcie zobowiązania w tradycyjnym banku. Uproszczona procedura, minimum formalności, niskie koszty i oprocentowanie zachęcają do wzięcia pożyczki. Zanim jednak zdecydujesz się na pożyczkę bez zdolności kredytowej, musisz wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników:

  • dokładnie zapoznaj się z ofertą firmy - często pierwsza pożyczka jest darmowa, niestety kolejna już nie,
  • termin spłaty - pamiętaj, że instytucje pozabankowe naliczają duże kwoty za nieterminową spłatę zobowiązania,
  • RRSO – rzeczywista roczna stopa oprocentowania to jeden z głównych elementów, które trzeba wziąć pod uwagę przy pożyczce.

Artykuł sponsorowany

d2wk6tm

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2wk6tm