Trwa ładowanie...

Gdzie jest umowa Grasia? Skarbówka sprawdza ministra

W księgach wieczystych willi, którą wynajmuje rzecznik rządu, brak jest informacji o umowie o świadczeniu wzajemnym między nim a właścicielem budynku. Urzędnicy skarbowi już sprawdzają ministra Pawła Grasia - ustaliła "Rzeczpospolita".

Gdzie jest umowa Grasia? Skarbówka sprawdza ministraŹródło: PAP
d2oc39s

Na umowę o świadczeniu wzajemnym powoływał się Graś, gdy "Super Express" ujawnił, iż rzecznik rządu nie płaci za wynajem właścicielowi pałacyku w Zabierzowie, w którym mieszka z rodziną od 13 lat. W willi mieści się też siedziba spółki Agemark, której udziałowcem od 1996 r. jest Paul Rogler, niemiecki biznesmen i znajomy ministra - zauważa gazeta.

Graś tłumaczył, że na mocy umowy o świadczeniu wzajemnym opiekuje się nieruchomością, w zamian za możliwość nieodpłatnego zamieszkania. Tymczasem "Rzeczpospolita" ustaliła, że w księdze wieczystej nie ma żadnej wzmianki o umowie.

- A powinna być odnotowana w dziale III księgi wieczystej, bo stanowi obciążenie dla tej nieruchomości - mówi "Rzeczpospolitej" sędzia Beata Turzańska-Szacoń, przewodnicząca zamiejscowego Wydziału Ksiąg Wieczystych Sądu Rejonowego w Krakowie z siedzibą w Krzeszowicach, któremu podlega Zabierzów. Odmawia jednak gazecie wglądu w dokumenty. - Nie pozwala na to prawo - tłumaczy.

Jak dowiedziała się "Rzeczpospolita", do wyjaśnienia tej sprawy przystępują urzędnicy skarbowi z Oświęcimia. Jeśli doszukają się nieprawidłowości, mogą podjąć decyzję o wszczęciu postępowania podatkowego.

d2oc39s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2oc39s