Trwa ładowanie...
ds20whj

GE Company ma zgodę KNF na nabycie akcji Banku BPH i BPH TFI

Warszawa, 06.10.2015 (ISBnews) - Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie stwierdziła brak podstaw do zgłoszenia sprzeciwu wobec zamiaru pośredniego nabycia przez General Electric Company akcji Banku BPH SA oraz BPH Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych w liczbie zapewniającej przekroczenie 50% liczby głosów na walnym zgromadzeniu, podała komisja.
Share
ds20whj

W lipcu br. KNF zaakceptowała "Programu Działań Operacyjnych na lata 2015-2018" dla Banku BPH wraz z "Projekcją ekonomiczno-finansową na lata 2015-2018", będące programem postępowania naprawczego banku. Zgodnie z zaleceniami KNF Bank pozostaje w reżimie postępowania naprawczego do końca 2017 roku.

Jak poinformował pod koniec września br. prezes PZU Andrzej Klesyk, PZU liczy, że porozumie się z amerykańską grupą GE i do końca roku przejmie należący do niej Bank BPH.

W czerwcu br. General Electric Company (GE), podmiot dominujący wobec akcjonariuszy większościowych Banku BPH poinformował, że kontynuuje analizę strategicznych możliwości sprzedaży większościowego pakietu akcji Banku BPH.

(ISBnews)

ds20whj

Podziel się opinią

Share
ds20whj
ds20whj