Trwa ładowanie...
d1s07lg

Geotrans oczekuje rekordowych wyników w 2016 r., nie wyklucza akwizycji

Warszawa, 11.05.2016 (ISBnews) - Geotrans wypracował w I kwartale br. przychody ze sprzedaży na poziomie 5,2 mln zł, 1,3 mln zł EBITDA i 1 mln zł zysku netto, podała spółka. W całym 2016 r. Geotrans oczekuje "kolejnego rekordowego okresu" i nie wyklucza akwizycji.

Share
d1s07lg

"Z pewnością jesteśmy zadowoleni z wyników uzyskanych w I kwartale, kolejnym udanym okresie dla Geotransu. Nadal mamy jednak istotny potencjał wzrostu działalności. Cieszą kolejne wygrane przetargi na odbiór komunalnych osadów ściekowych i rekultywację terenów zdegradowanych. Z drugiej strony - dynamicznie rozwija się powstały w ubiegłym roku dział zagospodarowania ubocznych produktów spalania - w tym obszarze współpracujemy m.in. z PKN Orlen. Spodziewamy się, że 2016 rok okaże się kolejnym rekordowym okresem dla spółki" - powiedział prezes Przemysław Weremczuk, cytowany w komunikacie.

Geotrans, pomimo istotnego wzrostu wyników, utrzymał wysokie marże na każdym poziomie zysków. Marża na sprzedaży i EBITDA przekroczyły 25%. Rentowność netto wyniosła 19,9%, podano również.

Spółka w I kwartale pozyskała kontrakty na odbiór odpadów w Cieszynie i Katowicach. W zakresie rekultywacji terenów Geotrans podjął współpracę z miastem Krotoszyce. Spółka funkcjonuje w pięciu województwach Polski Południowo-Zachodniej, gdzie w ubiegłym roku odebrała 85 tys. ton osadów ściekowych, przy całości rynku polskiego rzędu 550 tys. ton.

d1s07lg

"Naszym zamierzeniem w kolejnych latach jest m.in. ekspansja na następne województwa i dalszy rozwój segmentu ubocznych produktów spalania, które obecnie odpowiadają za kilka proc. sprzedaży, a docelowo mogą przekroczyć 1/3 obrotów. Chcemy dalej rozwijać się - nie tylko organicznie, ale i poprzez akwizycje, których nie wykluczamy w 2016 roku" - dodał Weremczuk.

W kwietniu bieżącego roku spółka podpisała wstępny dokument (term sheet) dotyczący nabycia od 30% do 39,23% akcji Apanet S.A. - spółki prowadzącej działalność w dziedzinie ochrony środowiska na rynku cleantech, skupiającej się na branży systemów sterowania i kontroli zużycia mediów, przypomniano także.

Geotrans jest firmą działającą na rynku ochrony środowiska, której działalność obejmuje zagospodarowanie odpadów poprocesowych, a w szczególności obsługę miejskich przedsiębiorstw wodociągów i kanalizacji w zakresie odbioru ustabilizowanych komunalnych osadów ściekowych oraz spółek z sektora energetycznego w zakresie odbioru i zagospodarowania ubocznych produktów spalania. Ponadto, Geotrans podejmuje rekultywacje terenów zdegradowanych oraz zamkniętych składowisk odpadów. Od sierpnia 2015 roku jest notowany na rynku NewConnect.

(ISBnews)

d1s07lg

Podziel się opinią

Share
d1s07lg
d1s07lg