Trwa ładowanie...
d1xodg1

Geotrans rekomenduje 0,2 zł na akcję na wypłatę dywidendy za 2015 r.

Warszawa, 01.06.2016 (ISBnews) - Geotrans rekomenduje przeznaczenie 1 mln zł na dywidendę za 2015 rok, co oznacza wypłatę w wysokości 0,2 zł na akcję, podała spółka. Akcjonariusze podejmą decyzję w tej sprawie 30 czerwca.

Share
d1xodg1

"Zarząd Geotrans zdecydował, że podczas zwyczajnego walnego zgromadzenia, planowanego na 30 czerwca, będzie rekomendował wypłatę 56,7% zysku za 2015 rok. Akceptacja uchwały przez akcjonariuszy nt. podziału zysku będzie oznaczała wypłatę dywidendy w takiej samej wysokości, jak rok wcześniej" - czytamy w komunikacie.

Terminem ustalenia prawa do dywidendy jest 7 lipca, zaś jej wypłaty - 21 lipca 2016 roku. Pozostała część zysku (764,8 tys. zł) ma zostać przeznaczona na wzrost kapitału zapasowego.

Geotrans jest firmą działającą na rynku ochrony środowiska, której działalność obejmuje zagospodarowanie odpadów poprocesowych, a w szczególności obsługę miejskich przedsiębiorstw wodociągów i kanalizacji w zakresie odbioru ustabilizowanych komunalnych osadów ściekowych oraz spółek z sektora energetycznego w zakresie odbioru i zagospodarowania ubocznych produktów spalania. Ponadto, Geotrans podejmuje rekultywacje terenów zdegradowanych oraz zamkniętych składowisk odpadów. Od sierpnia 2015 roku jest notowany na rynku NewConnect.

(ISBnews)

d1xodg1

Podziel się opinią

Share
d1xodg1
d1xodg1