Trwa ładowanie...
d20in3w

Geotrans: Wpływ nowych kontraktów Kompanii Elektrycznej będzie widoczny w IV kw.

Warszawa, 20.09.2016 (ISBnews) - Kompania Elektryczna - spółka zależna Geotransu - podpisała umowy budowlane na 5,7 mln zł. Spółka zakłada, że wpływ tych zamówień będzie widoczny już w wynikach IV kw. 2016 r., podał Geotrans.

Share
d20in3w

"Nasza decyzja o przejęciu Kompanii Elektrycznej była słuszna, co potwierdzają kolejne umowy podpisywane przez spółkę. Konsolidacja KEL nie tylko poprawia nasze wyniki finansowe, ale przede wszystkim rodzi możliwość przygotowania przez obydwie firmy, kompleksowej oferty w zakresie prac budowlano-montażowych dla bliskiej Geotransowi branży wodno-kanalizacyjnej i energetycznej" - powiedział prezes Geotransu Przemysław Weremczuk, cytowany w komunikacie.

"Najbliższe kwartały zarówno dla Geotransu, jak i Kompanii Elektrycznej zapowiadają się dobrze. Rozwijamy bazę klientów, zawieramy nowe kontrakty. Wierzymy, że pozytywne trendy utrzymają się jak najdłużej" - dodał prezes.

Przychody Geotransu w II kw. 2016 r. po konsolidacji Kompanii Elektrycznej wyniosły 7,8 mln zł (jednostkowo - 3,3 mln zł). Skonsolidowany zysk EBITDA i netto w okresie kwiecień-czerwiec br. to odpowiednio 1,8 i 1 mln zł (w ujęciu jednostkowym 0,7 mln zł w ramach obydwu wartości).

d20in3w

Geotrans nabył pakiet większościowy Kompanii Elektrycznej w czerwcu br. Firma oferuje usługi projektowe oraz dostarcza zintegrowane rozwiązania z zakresu elektryki, teletechniki oraz automatyki.

Geotrans jest firmą działającą na rynku ochrony środowiska, której działalność obejmuje zagospodarowanie odpadów poprocesowych, a w szczególności obsługę miejskich przedsiębiorstw wodociągów i kanalizacji w zakresie odbioru ustabilizowanych komunalnych osadów ściekowych oraz spółek z sektora energetycznego w zakresie odbioru i zagospodarowania ubocznych produktów spalania. Ponadto, Geotrans podejmuje rekultywacje terenów zdegradowanych oraz zamkniętych składowisk odpadów. Od sierpnia 2015 roku jest notowany na rynku NewConnect.

(ISBnews)

d20in3w

Podziel się opinią

Share
d20in3w
d20in3w