Trwa ładowanie...
d2xizlq
d2xizlq
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

GFK: Blisko 43 proc. wydatków w handlu detalicznym Polacy przeznaczyli na żywność

Wydatki Polaków w handlu detalicznym wynoszą 89 mld euro, z tego blisko 43 proc. przeznaczono na żywność, a 2/3 wydatków przeznaczonych jest żywność, odzież oraz artykuły związane ze zdrowie i urodą - wynika z badań Instytutu GfK zajmującego się badaniem opinii publicznej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2xizlq

Na odzież wydano 11 proc., na zdrowie i higienę 9,9 proc., na urodę - 9,3, proc. , na meble i wyposażenie wnętrz - 6,1 proc., na elektronikę, technologie informatyczne i komunikacyjne oraz sprzęt fotograficzny - 5,1 proc.

Jak zaznacza GfK, wydatki te na wybrane kategorie produktowe są zróżnicowane regionalnie.

W 2016 roku Polacy dysponowali przeciętnie siłą nabywczą dla handlu detalicznego w wysokości 2 326 euro na osobę.

d2xizlq

Podziel się opinią

Share
d2xizlq
d2xizlq