Trwa ładowanie...
d1aprgm

Giełda zawiesiła obrót obligacjami serii 01 Ciechu w związku z wykupem

Warszawa, 27.05.2014 (ISBnews) - Giełda zawiesiła na wniosek Ciechu obrót obligacjami serii 01 spółki od 28 maja, w związku z zamiarem przedterminowego wykupu,...

Share
d1aprgm

Warszawa, 27.05.2014 (ISBnews) - Giełda zawiesiła na wniosek Ciechu obrót obligacjami serii 01 spółki od 28 maja, w związku z zamiarem przedterminowego wykupu, podał Ciech.

"Zarząd Ciech S.A. informuje, że (...) otrzymał uchwałę Nr 122/2014 zarządu BondSpot S.A. w sprawie zawieszenia w alternatywnym systemie na Catalyst obrotu obligacjami na okaziciela serii 01 spółki Ciech S.A.. Zgodnie z uchwałą, po rozpatrzeniu wniosku emitenta (...) o zawieszenie obrotu w ASO (Catalyst) obligacjami emitenta w związku z zamiarem przedterminowego ich wykupu (...) zarząd BondSpot S.A. postanowił zawiesić obrót obligacjami w alternatywnym systemie obrotu na Catalyst począwszy od dnia 28 maja 2014 roku" - głosi komunikat.

Obligacje zostały wyemitowane przez Ciech w dniu 5 grudnia 2012 roku.

d1aprgm

Na początku maja Ciech poinformował o zażądaniu od agenta emisji obligacji serii 01, którego rolę pełni Banco Espirito Santo de Investimento, przeprowadzenia wcześniejszego wykupu wszystkich 16.000 obligacji serii 01, każda o wartości nominalnej 10.000 zł.

Grupa Ciech jest jednym z liderów europejskiego rynku chemicznego, a jej przychody przekraczają 4 mld zł rocznie. Ciech skupia ponad 30 spółek i znajduje się w gronie pięćdziesięciu największych przedsiębiorstw w Polsce. Jest drugim co do wielkości producentem sody kalcynowanej (używanej do produkcji szkła) w Europie i jednocześnie jedynym producentem tej substancji w Polsce. Od lutego 2005 roku Ciech notowany jest na warszawskiej giełdzie.

(ISBnews)

d1aprgm

Podziel się opinią

Share
d1aprgm
d1aprgm