Trwa ładowanie...
donald tusk

Gigantyczna emerytura Donalda Tuska!

Tusk będzie do końca życia dostawał 80 tys. zł miesięcznie emerytury – donosi „Fakt”. A jeszcze niedawno skarżył się, że na starość jego świadczenie będzie niewiele wyższe niż 2 tys. zł. To było jednak na długo zanim został przewodniczącym Rady Europejskiej

Share
Gigantyczna emerytura Donalda Tuska!
Źródło: AFP, Fot: John Macdougall
d2gq1i0

.

Po objęciu tego prestiżowego stanowiska jego emerytura wzrośnie 40-krotnie. Zgodnie z unijnym prawem, szef Rady Europejskiej otrzymuje świadczenie emerytalne w wysokości 2/3 swoich zarobków. A że na konto Donalda Tuska będzie co miesiąc wpływało wynagrodzenie rzędu 125 tys. zł (jako premier otrzymywał ok. 18 tys. zł), po osiągnięciu wieku emerytalnego - 62 lata dla urzędników unijnych - jego emerytura wyniesie bagatela 80 tys. zł. Jak świadczenie naszego premiera ma się do emerytury zwykłego obywatela? Odpowiedź jest druzgocąca. W Polsce przeciętne dochody emeryta wynoszą około 1,8 tys. zł brutto.

Podczas urzędowania Donald Tusk będzie mógł również korzystać z usług trzech kamerdynerów i czterech kierowców. Dostanie także dodatek mieszkaniowy na wynajęcie apartamentu. A i to nie wszystko. „Fakt” wyliczył, o ile wzbogaci się nasz premier z tytułu samej tylko przeprowadzki do Brukseli.

Dodatki "wyjazdowe" premiera:

170 tys. zł – jednorazowy dodatek na przeprowadzkę,
12 tys. zł – comiesięczny dodatek na mieszkanie poza krajem,
41 tys. euro – kolejny specjalny dodatek na przenosiny do Brukseli.

Joanna Kubik,WP.PL

d2gq1i0

Podziel się opinią

Share
d2gq1i0
d2gq1i0