Trwa ładowanie...
d2zqubp

Gigantyczna kumulacja w Eurojackpot rozbita. W Polsce pojawi się nowy milioner

Do wygrania od kilku tygodni było 385 mln zł. Gdy wreszcie padła główna wygrana, pieniędzmi podzieliło się dwóch graczy. Obaj pochodzili z Niemiec.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

Taki kupon Eurojackpot może być wart nawet 385 mln z
Taki kupon Eurojackpot może być wart nawet 385 mln z (PAP, Fot: Tytus Żmijewski)
d2zqubp

Trzy miesiące bez głównej wygranej i 385 mln zł (90 mln euro – red.) do zgarnięcia. Tak Eurojackpot przedstawiał się do piątku 6 lipca. To tego dnia w losowaniu padły numery wytypowane przez dwóch graczy z Niemiec. Tym samym podzieli się główną wygraną, a stawką kolejnego losowania zaplanowanego na piątek 13 lipca będzie znów 43 mln zł. Szczęśliwe liczby to: 2, 7, 24, 38, 45 oraz 5, 8.

Dzięki piątkowemu losowaniu także w Polsce pojawił się nowy milioner. Szczęśliwiec, który poprawnie wytypował pięć głównych liczb oraz jeden z dwóch tzw. euronumerów, może cieszyć się z 4 mln 987 tys. 999 zł i 10 gr. Przed tygodniem inny gracz z naszego kraju, dzięki wytypowaniu takiego zestawienia wygrał niemal 26 mln zł.

Eurojackpot to gra losowania organizowana dla osiemnastu europejskich państw. Maksymalna wygrana to 90 mln euro. Z kolei minimalna główna nagroda, to 10 mln euro. Szanse na jej trafienie to 1:95 344 200. Pomysł na stworzenie Eurojackpota pojawił się w 2006 r., a zrealizowany został w 2012 r., po tym jak organizatorzy konkursów z Niemiec, Danii, Finlandii, Słowenii, Holandii i Włoch zgodzili się współpracować nad międzynarodowym projektem. Powodem powołania do życia tej marki było wykreowanie konkurencji dla popularnej loterii EuroMillions, gdzie koszt losów jest wyższy, a szansa na wygraną niższa niż w Eurojackpot. Polska do loterii dołączyła we wrześniu 2017 r.

d2zqubp

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

icon info

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

d2zqubp

Podziel się opinią

Share
d2zqubp
d2zqubp