Trwa ładowanie...

Głupota nie zna granic. Hotele mają dość. Turyści wyrzuceni

Pięciu zagranicznych turystów zostało ukaranych grzywnami po 36 tys. euro za uprawianie tzw. "balkoningu" w jednym z hoteli w miejscowości Magaluf na Majorce - poinformowała "EFE". Dodatkowo mężczyźni zostali wyrzuceni z hotelu.

Skakanie z balkonów do basenu, przechodzenie po poręczach czyli tak zwany balkoning, to niebezpieczna moda rozpowszechniona w hiszpańskich hotelachSkakanie z balkonów do basenu, przechodzenie po poręczach czyli tak zwany balkoning, to niebezpieczna moda rozpowszechniona w hiszpańskich hotelachŹródło: East News, fot: SplashNews.com
d2wc58y
d2wc58y

Lokalny rząd gminy Calvia zaskarżył turystów na podstawie zrobionych im zdjęć, na których widać, jak uczepieni poręczy przechodzą po zewnętrznej stronie balkonów hotelowych z jednego pokoju do drugiego.

Po zidentyfikowaniu sprawców niebezpiecznego procederu zwanego "balkoningiem", na każdego z turystów nałożono karę finansową w wysokości 36 tys. euro, czyli ponad 160 tys. złotych. Dodatkowo wczasowicze zostali wyrzuceni z hotelu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Co decyduje o cenach biletów? Jeden czynnik ma szczególny wpływ

Brak tolerancji dla głupoty

Jak podaje "EFE", dyrektor generalny ds. działań i handlu Rady Miejskiej Calvià, Juan Feliu, "nałożone sankcje mają silny efekt odstraszający". - W naszej gminie "balkonowanie" nie jest tolerowane, ponieważ jest to nieodpowiedzialna praktyka, która może spowodować poważne, nieodwracalne obrażenia, a nawet śmierć - podkreślił Feliu.

d2wc58y

"Balkoning" to niebezpieczna zabawa uprawiana głównie przez młodych turystów angielskich i niemieckich, którzy pod wpływem alkoholu i narkotyków przeskakują z balkonu na balkon innego pokoju lub skaczą z balkonu do znajdującego się na dole basenu hotelowego. Taka "rozrywka" często kończy się trwałym kalectwem lub śmiercią.

To nie jest wypoczynek. To bardzo brak odpowiedzialności i nie takiego wizerunku naszej gminy chcemy - podkreślił.

W lipcu dwóch brytyjskich turystów w wieku 22 i 35 lat straciło życie na wyspie Ibiza (Baleary), skacząc pod wpływem narkotyków do basenu hotelowego ze swoich pokojów na piętrach. Władze Balearów w celu polepszenia wizerunku regionu wprowadziły bardziej restrykcyjną politykę wobec tzw. turystyki alkoholowej i narkotykowej.

d2wc58y

Hiszpańskie ministerstwo zaleca ostrożność

Jak wskazano w czerwcowych informacjach dla podróżujących, "Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaleca podróżującym do Hiszpanii zachowanie szczególnej ostrożności w związku z zagrożeniem terrorystycznym". Turyści są również narażeni na pospolitą przestępczość, w szczególności na kradzieże i napady rabunkowe.

Hiszpania jest członkiem Unii Europejskiej oraz strefy Schengen. Obywatele polscy, w przypadku kontroli, mogą przekroczyć granice tego kraju na podstawie dowodu osobistego, paszportu lub paszportu tymczasowego. Pobyt w Królestwie Hiszpanii bez wizy, jest możliwy do 90 dni.

d2wc58y

Warto pamiętać, że państwa należące do strefy Schengen pozwalają na swobodny ruch wewnątrz swoich granic. W szczególnych sytuacjach może on jednak zostać zawieszony, a kontrola graniczna - czasowo przywrócona. Wówczas wjazd na terytorium państwa będzie możliwy na podstawie wskazanych przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych dokumentów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2wc58y
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2wc58y