Trwa ładowanie...
ycipk-39yd3z

GIS ostrzega. Jaja skażone salmonellą trafiły do sprzedaży

Główny Inspektor Sanitarny wydał ostrzeżenie przed jajami skażonymi salmonellą. Ich spożycie może skończyć się poważnym zatruciem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Skażone jaja można zwracać do sklepów, w których zostały zakupione
Skażone jaja można zwracać do sklepów, w których zostały zakupione (123RF)
ycipk-39yd3z

Zgodnie z komunikatem GIS nie należy spożywać, przede wszystkim na surowo, jaj sprzedawanych pod nazwą: "Jaja z chowu klatkowego kl. wag. M”. Na skorupce każdego z nich znajduje się numer partii: 3PL26111314. Ich data ważności to 23 i 24 lipca 2018 r. Badanie wykonane przez sanepid wykazało w nich bakterie salmonelli.

Jajka zniosły kury na fermie, która na opakowaniach figuruje jako Gospodarstwo Rolne Krzysztof Niewczas Tychów Nowy. Za ich pakowanie odpowiedzialny był działający w ramach fermy Zakład Pakowania Jaj Fermy Drobiu Niewczas.

Informacje o tym, co zrobić, jeśli skazone jaja znajdziemy w lodówce, można znaleźć na stronie internetowej producenta. Wynika z nich, że produkty należy zwracać do sklepów, w których zostały zakupione. Równocześnie można kontaktować się z przedsiębiorstwem pod wskazanym numerem telefonu. "Bezpieczeństwo zdrowotne naszych Konsumentów jest dla nas najważniejsze. W obecnej chwili wraz z działaniami naprawczymi prowadzimy wnikliwe obserwacje mające na celu ustalenie przyczyny potencjalnej niezgodności” – czytamy w komunikacie na stronie fermy.

ycipk-39yd3z

Zobacz też, jak ze skażeniem salmonellą poradziła sobie sieć Green Caffe Nero:

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku

Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-39yd3z

ycipk-39yd3z
ycipk-39yd3z