Trwa ładowanie...
d1umlzf
d1umlzf

Gorenje uplasowało 5-letnie euroobligacje o wartości 73 mln euro

Warszawa, 23.10.2014 (ISBnews) - Gorenje przeprowadziło emisję 73.000 obligacji denominowanych w euro o łącznej wartości nominalnej 73 mln euro. Papiery te trafiły do 97 inwestorów, podała spółka.
Share
d1umlzf

"Łączna wartość nominalna emisji wynosi 73.000.000 euro. Wartość nominalna każdej obligacji wynosi 1.000 euro. (?) Obligacje zostaną sprzedane po wartości nominalnej. 97 inwestorów zapisało się i opłaciło obligacje podczas oferty pierwotnej" - czytamy w skrócie prospektu.

Oprocentowanie papierów jest stałe i wynosi 3,85% rocznie.

Spłata - zarówno kuponu, jak i kapitału - będzie odbywała się w ratach rocznych, płatnych 15 października w latach 2015-2019, podano dalej.

d1umlzf

Gorenje zapowiedziało, że obligacje zostaną wprowadzone do obrotu na giełdzie w Lublanie.

W końcu września Gorenje zdecydowało o emisji 5-letnich obligacji o wartości nominalnej 50 mln euro, ale zastrzegło sobie prawo wyemitowania obligacji o innej wartości nominalnej.

Jak tłumaczyła spółka, emitując obligacje, stara się dodatkowo wzmocnić profil zapadalności swojego zadłużenia i zdywersyfikować długoterminowe źródła finansowania, które obecnie ograniczone są głównie do źródeł bankowych.

Grupa Gorenje jest czołowym europejskim producentem sprzętu AGD. Działalność Grupy ma charakter globalny, przy czym 92% przychodów generowanych jest w Europie. Głównymi rynkami są Niemcy, Rosja, kraje Beneluksu, Ukraina, Skandynawia, Czechy, Słowenia i Europa Południowo- Wschodnia. Akcje Gorenje notowane są na głównym rynku giełdy w Warszawie i w Lublanie.

(ISBnews)

d1umlzf

Podziel się opinią

Share
d1umlzf
d1umlzf