Trwa ładowanie...
d1s9jz0

GPW kontynuuje ruch w ustalonym zakresie wahań

Warszawa, 24.06.2014 (ISBnews/ City Index) - Zakres zmienności WIG20 wynosił w czerwcu około 70 pkt. Zbliżające się wielkimi krokami wakacje będą prawdopodobnie zmniejszać płynność i zakres ruchów ceny.
Share
d1s9jz0

Warszawa, 24.06.2014 (ISBnews/ City Index) - Zakres zmienności WIG20wynosił w czerwcu około 70 pkt. Zbliżające się wielkimi krokami wakacje będą prawdopodobnie zmniejszać płynność i zakres ruchów ceny.

"Indeks polskich akcji blue chips w czerwcu utknął między wsparciem 2428 a oporem tuż ponad 2500 pkt. Mimo nowych maksimów na rynkach amerykańskich czy niemieckim polska giełda nie otrzymuje odpowiednich bodźców, by podążać na w podobnym kierunku" - powiedział Marcin Niedźwiecki, specjalista rynku CFD i Forex w City Index.

Dalsza niepewność geopolityczna w regionie, afery z udziałem oficjeli obecnego rządu nie sprzyjają giełdzie, ponieważ zdecydowanie nie wprowadzają stabilności, w czasie której inwestorzy chętniej kupują akcje. Dane z polskiej gospodarki potwierdzają lepsze tendencje koniunkturalne, chociaż można byłoby oczekiwać dużo więcej. Zdaniem Niedźwieckiego, inwestorzy, jak i ekonomiści, nie mają jednak wygórowanych oczekiwań, co częściowo odzwierciedlone jest w cenach akcji.

d1s9jz0

"Pamiętajmy, że polskiej giełdzie ciąży kwestia przeniesienia sporej części aktywów z OFE do ZUS oraz możliwe dalsze prywatyzacje spółek. Zbliża się również sezon dywidendowy. Mogłoby skłaniać do inwestowania celem osiągnięcia wyższej stopy zwrotu. Z drugiej jednak strony nie do końca jest pewne, czy nowi inwestorzy, z uwagi na wcześnie omówione ryzyka, skuszą się na niższe wyceny spółek po odcięciu dywidendy od kursu" - dodał ekspert City Index.

Kalendarz ekonomiczny jest w tym tygodniu dość ubogi w dane z Polski, spośród których warto zwrócić uwagę na publikację dotyczącą wyników sprzedaży detalicznej. Jeśli chodzi o informacje zza granicy, to czeka nas seria danych z USA i Japonii, a do tego odczyty europejskich wskaźników koniunktury PMI, a także wypowiedzi prezesów poszczególnych oddziałów Rezerwy Federalnej USA.

(ISBnews/ City Index)

d1s9jz0

Podziel się opinią

Share
d1s9jz0
d1s9jz0