Trwa ładowanie...
d44jn1n
30-09-2016 09:23

GPW rozważa stworzenie segmentu dla branży rozrywkowej, w tym producentów gier

Warszawa, 30.09.2016 (ISBnews) - Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) rozważa stworzenie oddzielnego segmentu dla sektora cyfrowej rozrywki, w tym przede wszystkim producentów gier, poinformował członek zarządu Dariusz Kułakowski. Odbędzie się to w ramach procesu nowej segmentacji obu rynków giełdowych.

d44jn1n
d44jn1n

"Giełda rozważa oddzielny segment dla sektora cyfrowej rozrywki, w tym przede wszystkim producentów gier. Branża staje się bardzo dużym biznesem. Być może pojawi się indeks i pochodne, ale to przyszłość" - powiedział Kułakowski podczas debiutu Vivid Games na GPW.

W rozmowie z ISBnews dodał, że nowa segmentacja rynku głównego ma być skorelowana z NewConnect.

"Prace trwają. W ciągu miesiąca może być wstępne zdefiniowanie, ale będzie to nadal proces, ponieważ będziemy m.in. chcieli, żeby spółki odniosły się do propozycji segmentacji ich akcji" - wskazał członek zarządu.

GPW prowadzi rynek regulowany dla akcji oraz instrumentów pochodnych, a także alternatywny rynek akcji NewConnect dla spółek wzrostowych. Rozwija także Catalyst - rynek przeznaczony dla emitentów obligacji korporacyjnych i komunalnych oraz rynki towarowe. Od listopada 2010 r. GPW jest spółką publiczną notowaną na prowadzonym przez siebie parkiecie.

Sebastian Gawłowski

(ISBnews)

d44jn1n
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d44jn1n