Trwa ładowanie...
dfc6via
15-09-2015 08:02

GPW zgadza się na wycofanie Global City z obrotu 28 IX, stawia warunek

Warszawa, 15.09.2015 (ISBnews) - GPW postanowiła wykluczyć akcje Global City Holdings z obrotu z upływem dnia 28 września br., pod warunkiem, że spółka ogłosi najpóźniej 15 września skup akcji pozostających w wolnym obrocie, podała giełda.

Share
dfc6via

"Wykluczenie z obrotu (?) następuje pod warunkiem ogłoszenia przez spółkę Global City Holdings N.V. skupu akcji własnych oraz złożenia na giełdzie, za pośrednictwem członka giełdy Ipopema Securities S.A., najpóźniej na sesji giełdowej w dniu 15 września 2015 r. zlecenia kupna 130 351 akcji tej spółki, po cenie, po jakiej akcje spółki były nabywane na podstawie wezwania ogłoszonego przez Global City Holdings N.V. w dniu 9 czerwca 2015 r." - czytamy w uchwale giełdy.

Wartość tego zlecenia kupna powinna zostać określona na okres do 23 września br. włącznie, podano także.

W lipcu br. Global City Holdings nabyło w wyniku wezwania 20 639 017 akcji własnych, stanowiących 42,27% efektywnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu.

Spółka zapowiadała wcześniej, że niezwłocznie po zakończeniu oferty skupu akcji własnych zamierza doprowadzić do wykluczenia swoich akcji z obrotu na GPW.

dfc6via

Global City Holdings (dawniej Cinema City International) jest największym akcjonariuszem Cineworld, drugiej pod względem wielkości sieci kinowej w Europie, zajmującej pierwsze lub drugie miejsce na poszczególnych rynkach działalności, włącznie z Wielką Brytanią, gdzie spółka jest liderem przy udziale rynkowym 27,7%. Sieć posiada 201 kin i 1 852 ekrany - wszystkie cyfrowe. Grupa dysponuje również szerokim portfelem nieruchomości w regionie środkowej Europy i Izraela.

(ISBnews)

dfc6via
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dfc6via
dfc6via