Trwa ładowanie...
d3gh0lb

Griffin dementuje, że Echo przejmie od niego byłego Jupitera

Warszawa, 01.12.2015 (ISBnews) - Griffin Real Estate dementuje informacje, że Echo Investment przejmie byłego Jupitera od Griffina i pozyska inwestora do tego projektu, podało biuro prasowe Griffin.
Share
d3gh0lb

"W związku z depeszą: 'Echo przejmie byłego Jupitera od Griffina i pozyska inwestora do tego projektu', działając imieniu Griffin Real Estate dementuję powyższe informacje" - czytamy w komunikacie biura prasowego przesłanym do ISBnews.

Według informacji ISBnews, Echo Investment miałoby przejąć od swojego wiodącego akcjonariusza - Griffin Real Estate projekt handlowy na przeszło 100 tys. m2, planowany na miejscu byłego Jupitera na stołecznej Woli, który ma stanowić rewitalizację przedwojennego dystryktu z wielkomiejską architekturą. Echo miałoby pozyskać pasywnego inwestora, który wesprze realizację tej inwestycji.

Na przełomie 2013/2014 r. Griffin nabył warszawskie centrum handlowe Jupiter przy ul. Towarowej 22 od hiszpańskiej firmy Catalunya Banc.

d3gh0lb

W połowie bieżącego roku Echo Investment zostało przejęte przez Griffin Topco III (podmiot kontrolowany przez fundusze zarządzane przez Oaktree Capital Management, L.P.) oraz Bravo II (fundusz zarządzany przez PIMCO).

Echo Investment zrealizowało ponad 100 projektów w kilkudziesięciu miastach Polski o łącznej powierzchni przekraczającej 1 mln m2. Spółka prowadzi również inwestycje w Rumunii, na Węgrzech i Ukrainie. Działa w budownictwie mieszkaniowym, centrach handlowych, budownictwie biurowym oraz hotelowym. Od 1996 roku spółka notowana jest na GPW.
(ISBnews)

d3gh0lb

Podziel się opinią

Share
d3gh0lb
d3gh0lb