Trwa ładowanie...
d444mmu
01-02-2017 14:25

Gróbarczyk: przemysł stoczniowy najistotniejszy dla gospodarki morskiej (krótka 3)

Przemysł stoczniowy to najistotniejsza część funkcjonowania gospodarki morskiej, drugim elementem jest żegluga, ale największy nacisk kładziony będzie na odbudowę żeglugi śródlądowej - powiedział w środę minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk po spotkaniu z premier Beatą Szydło w ramach przeglądu resortów.

Share
d444mmu

"Przemysł stoczniowy jest najistotniejszym dla funkcjonowania naszej gospodarki morskiej. Drugim elementem jest żegluga. (...) Tutaj największy nacisk będziemy stawiali na odbudowę żeglugi śródlądowej" - powiedział Gróbarczyk.

Minister przypomniał, że niedawno nastąpił symboliczny powrót Stoczni Szczecińskiej do Szczecina. "To oczywiście mały krok na drodze do przywrócenia naszych zdolności produkcyjnych, ale niezwykle ważny bo stworzyliśmy niezwykle mocną grupę" - powiedział minister.

Szef resortu gospodarki morskiej przypomniał, że wkrótce rozpocznie się budowa dwóch promów dla Polskiej Żeglugi Bałtyckiej. "Mamy nadzieję, że rozmowy i kontrakt zostanie podpisany w marcu, tak aby w drugim kwartale tego roku położyć symboliczną stępkę pod budowę nowego promu" - powiedział Gróbarczyk.

Minister zaznaczył, że rozpoczęcie budowy nowego promu będzie jednocześnie początkiem cyklu odbudowy polskich stoczni.

d444mmu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d444mmu
d444mmu