Trwa ładowanie...
d2zcqsh
d2zcqsh

Groclin ma umowę sprzedaży nieruchomości i budynków w Nowej Soli za 14,5 mln zł

Warszawa,02.09.2015 (ISBnews) - Groclin podpisał umowę, na mocy której sprzeda nieruchomości i budynki zlokalizowane w Nowej Soli , których właścicielem są spółki córki - IGA Nowa Sól Sp. z o. o. i Groclin Serwis Sp. z o.o., podał Groclin. Wartość transakcji, która zostanie sfinalizowana w IV kw. tego roku to 14,5 mln zł.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2zcqsh

"Transakcja nie będzie mieć wpływu nasze wyniki finansowe kolejnych okresów, gdyż jej wynik został odzwierciedlony już w drugim kwartale tego roku" - czytamy w komunikacie.

W wyniku transakcji Groclin wzmacnia pozycję płynności finansowej oraz optymalizuje koszty operacyjne poprzez ich redukcje rocznie o kwotę blisko 2 mln zł zaczynając od 2016 roku, podano także.

Groclin podał, że transakcja ta jest kolejnym krokiem w procesie restrukturyzacji prowadzącym do optymalnej liczby fabryk w Polsce (maksymalnie 2). Do końca tego roku działalność operacyjna wraz z produkcją z Nowej Soli zostanie przeniesiona do fabryk w Użgorodzie i Dolinie zlokalizowanych na Ukrainie.

d2zcqsh

Na początku lipca br. Groclin zamknął transakcję polegającą na finalnym przeniesieniu przez spółkę oraz jego spółkę zależną Groclin Wiring na rzecz PKC Holding Group znaczących aktywów związanych z jednostką biznesową Wiring & Controls. Na skutek przeprowadzonej transakcji podstawowym przedmiotem działalności Groclinu zostanie biznes poszyciowy. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 1998 r.

(ISBnews)

d2zcqsh

Podziel się opinią

Share
d2zcqsh
d2zcqsh