Trwa ładowanie...
d4ht5ha

Groźny atak na mBank, dane klientów zagrożone

Hakerzy zaatakowali mBank, ściślej należące do banku mFinanse, które świadczą usługi pośrednictwa finansowego. Dane klientów są zagrożone. Hakerzy zaatakowali także spółkę PKO Leasing.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Atak hakerów na mBank, dane klientów są zagrożone
Atak hakerów na mBank, dane klientów są zagrożone (East News, Fot: East News,mBank)
d4ht5ha

mFinanse należące do mBanku padły ofiarą hakerskiego ataku. Dane klientów są zagrożone. "UWAGA! Atak hakerów na mFinanse. W imieniu naszej spółki rozsyłane są fałszywe wiadomości w różnych językach z załącznikiem tekstowym .DOC. Prosimy nie otwierać takich załączników! mFinanse nie jest ich nadawcą. Analizujemy zdarzenie i intensywnie działamy, by zapobiec jego potencjalnym konsekwencjom oraz ograniczyć ryzyko wystąpienia podobnych incydentów w przyszłości. O sprawie poinformujemy uprawnione organy zgodnie z przepisami prawa" - informuje mBank.

Czytaj też: Lidl padł ofiarą cyberataku. Uważaj na e-maile

d4ht5ha

Z kolei portal "Niebezpiecznik" informuje, że oprócz spółki mFinanse hakerzy zaatakowali również PKO Leasing. "Ktoś co najmniej miesiąc temu uzyskał dostęp przynajmniej do skrzynek e-mailowych kilku pracowników tych dwóch firm. Włamywacze weszli w posiadanie zarówno korespondencji z klientami (dotyczącej kredytów, a tego typu konwersacje potrafią zawierać dość wrażliwe informacje i nierzadko dane osobowe), jak również samych adresów e-mail klientów. Jak długo przestępcy prowadzili nasłuch i jakie informacje jeszcze wykradii? To sprawa otwarta" - czytamy.

PKO Leasing już 19 września ostrzegało swoich klientów o ataku hakerów, czytamy o tym na oficjalnej stronie spółki: "Informujemy, że mamy do czynienia z atakiem z wykorzystaniem złośliwego oprogramowania. Oprogramowanie rozsyła wiadomości e-mail z zainfekowanym załącznikiem, podszywając się pod różnego rodzaju instytucje, w tym PKO Leasing S.A. Wiadomości te nie są wysyłane z serwerów PKO Leasing i od pracowników PKO Leasing. Prosimy nie wykonywać żadnej czynności wskazanej w mailu i usunąć wiadomość e-mail" - napisano.

Czytaj także: Wikipedia zaatakowana. Problemy z dostępem do stron

d4ht5ha

"Zachowaj ostrożność! Sprawdzaj i weryfikuj adres e-mail i jego domenę (prawidłowa domena PKO Leasing to: imie.nazwisko@pkoleasing.pl). W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości w domenie Nadawcy, nie otwieraj załącznika i usuń maila. O takim zdarzeniu poinformuj Nas wysyłając maila na adres iod@pkoleasing.pl" - dodano w komunikacie do klientów PKO Leasing.

Obejrzyj: Mobilne ataki. Konieczna jest ochrona danych

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4ht5ha

Podziel się opinią

Share
d4ht5ha
d4ht5ha