Trwa ładowanie...
d1pjaox

Grupa Azoty dokonała 11,9 mln zł odpisu na majątku wytwórni cykloheksanonu

Warszawa, 15.01.2016 (ISBnews) - Grupa Azoty dokonała odpisu z tytułu trwałej utraty wartości majątku wytwórni cykloheksanonu z benzenu w Jednostce Biznesowej Tworzywa w wysokości 11,9 mln zł, podała spółka. Szacowany wpływ odpisu na wynik netto to 9,7 mln zł.

Share
d1pjaox

Do decyzji o dokonaniu odpisu przyczyniły się przesłanki związane ze zmianą technologii produkcji cykloheksanonu (wykorzystywanego do produkcji kaprolaktamu), opartej w nowej formule na wykorzystaniu tylko fenolu oraz znaczące pogorszenie warunków rynkowych i możliwości generowania dodatnich przepływów pieniężnych na sprzedaży cykloheksanonu z benzenu.

"W wyniku analizy powyższych przesłanek zarząd spółki przeprowadził test na utratę wartości rzeczowych aktywów trwałych i wartości niematerialnych, który wykazał zasadność dokonania odpisu aktualizującego w wysokości 11,9 mln zł" - czytamy w komunikacie.

Zdarzenie jednorazowe będzie miało następujący wpływ na jednostkowe i skonsolidowane wyniki Grupy Azoty:
a) wpływ na wynik na działalności operacyjnej (EBIT) - 11,9 mln zł
b) wpływ na wynik netto - 9,7 mln zł.

d1pjaox

"Sprawozdania finansowe Grupy Azoty S.A. są nadal weryfikowane przez biegłego rewidenta, dlatego powyższe kwoty nie są ostateczne i mogą ulec zmianie" - zastrzeżono jednak.

Grupa Azoty opublikuje jednostkowy i skonsolidowany raport roczny 11 marca 2016 r.

Grupa Azoty zajmuje drugą pozycję w UE w produkcji nawozów azotowych i wieloskładnikowych, a takie produkty jak melamina, kaprolaktam, poliamid, alkohole OXO czy biel tytanowa mają również silną pozycję w sektorze chemicznym znajdując swoje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu.

(ISBnews)

d1pjaox

Podziel się opinią

Share
d1pjaox
d1pjaox